اولین بخشش و عنایت شما به فرزندانتان، انتخاب نام نیكوست. پیامبر اكرم (ص)
مرجع انتخاب نام فارسی

بهجت

نام نیکو
معنی بهجت: شوق، شادمانی، زیبایی، رونق، تازگی، خوشرنگی، نشاط

اطلاعات اسم بهجت

جنسیت اسم بهجت 👩 دختر
بهجت به انگلیسی behjat 🆎
تعداد بهجت ها در ایران 👶 29720
تلفظ بهجت به فارسی 📣 بِهجَت
ابجد اسم بهجت 🔢 410
تلفظ بهجت به انگلیسی /be(a)hjat/ 📣
ریشه اسم بهجت 🌍 عربی
مورد تایید ثبت احوال تایید شده

معنی اسم بهجت در ثبت احوال

شادماني، نشاط.

توضیحات تکمیلی

توضیحات تکمیلی اسم بهجت

معنی اسم بهجت در لغت نامه دهخدا:
شادمانی و تازگی. سرور و شادی و شادمانی : آن ولایات دیگر بار بهجت ملک و روای سلطنت او آراسته گشت. شادمان شدن. زیبایی و خوبی.خوبی دیدار. زیبایی : یکی از متعلمان کمال بهجتی داشت و طیب لهجتی. آفتاب رحمت قمرسریر کیوان منزلت مشتری خمیر ناهید بهجت.
- پربهجت ؛ با شادمانی زیاد و سرور بسیار.

معنی اسم بهجت در فرهنگ فارسی عمید:
۱. شادمانی؛ سُرور.
۲. خرمی؛ شادابی.
۳. خوبی.
۴. تازگی.

معنی اسم بهجت در فرهنگ فارسی معین:
۱ - شادمان شدن . ۲ - زیبایی . ۳ - سرور، شادی .

سیسمونی خریدین؟

نام نیکو، از انتخاب نام تا خرید سیسمونی، همراه شماست

نام های هم آوا

توضیحات نام نیکو

بهجت از نام های زیبا و خاص دخترانه به شمار می رود، خاص بودن این نام از آن جهت است که بیشتر مورد استقبال والدین خاصی نیز قرار می گیرد، والدینی که هنگام انتخاب اسم آن را از تمام جهت مورد بررسی قرار می دهند؛ اگر شما نیز به دنبال نامی زیبا و خاص هستید، می توانید بهجت را انتخاب کنید.

بهجت از نام های دلنشین دخترانه با ریشه عربی به معنای: شوق، شادمانی، زیبایی، رونق، تازگی، خوشرنگی، نشاط، خرمی و شادابی ذکر شده است لذا همانطور که از این معانی زیبا بر می آید بهجت می تواند بهترین انتخاب برای دختر عزیزتان باشد.

دیر شد خسرو بهجت سپه انگیز ولی
زود از خیل غم و درد برآورد دمار
محتشم کاشانی


اگر شما هم نظری درباره این نام زیبا دارید برای ما بفرستید.

توضیحات نام نیکو اسم بهجت

نظرسنجی انتخاب نام

بعدی
قبلی
نظرسنجی انتخاب اسم

اگه بین چند تا اسم شک دارین، می تونین یه نظر سنجی بسازین و نظر دیگران رو درباره اسم هاتون متوجه بشین.

ایجاد نظرسنجی جدید لیست نظرسنجی ها

مشاوره انتخاب اسم

من پرهام هستم، اسم فرزند اول ما پویا هست و اسم های بردیا، پدرام و پارسا رو دوست داریم.

برای دختر آیندم چه اسمی بذاریم خوبه؟


پیشنهاد نام نیکو برای شما:

دوست دارین نام نیکو به شما هم اسم پیشنهاد بده؟
مشاوره اسم آنلاین

فرزند شما آینده ساز است

اگه اسم فرزند شما هم بهجت هست، می تونین عکس بهجت جان رو برامون بفرستین تا هم تو این صفحه عکسشو قرار بدیم، هم یه صفحه مخصوص برای دلبندتون درست کنیم. (آلبوم عکس مجازی فرزند شما)

ارسال عکس بهجت
ارسال عکس کودک
ارسال عکس بهجت

قاب عکس کودک

دوست دارید عکس های خاطره انگیز از فرزندتون داشته باشید؟
به راحتی عکس کودک خود را انتخاب کنید و قاب عکس های زیبا از کودک خود بسازین و با دوستاتنون به اشتراک بذارید.

قاب عکس هایی که دیگران ساختن:

قاب عکس کودک
قاب عکس کودک و مادر
قاب عکس کودک و پدر
ساخت قاب عکس
چقدر نام بهجت را دوست دارید؟
رای کاربران به نام بهجت
امتیاز 3.7 از 37 رای
اگه اسم شما هم بهجت هست، حاضری بزنید
8 نفر حاضری زده اند
من هم بهجت هستم
معنی اسم  بهجت
برای ذخیره، روی تصویر کلیک کنید

تجربه‌های تربیت فرزند

نظرتون در مورد اسم های دو بخشی مثل محمد حسین، فاطمه زهرا و ... چیه؟ 67 تجربه ثبت شده برای غذا نخوردن بچه چه راهکاری خوبه؟ 38 تجربه ثبت شده شیر شب نوزاد رو چه زمانی و چطوری حذف کنیم ؟ 27 تجربه ثبت شده به نظرتون بهترین روش برای انتخاب اسم چیه؟ 68 تجربه ثبت شده چطوری اتاق خواب بچه رو جدا باید کرد؟ 24 تجربه ثبت شده تو خونه های آپارتمانی، چه بازی هایی میشه با بچه انجام داد؟ 49 تجربه ثبت شده چطور میتونیم برای بچه های بعدی اسمی انتخاب کنیم که به بچه های قبلی بیاد؟ 43 تجربه ثبت شده آیا در ۲۰ سالگی فرزند داشتن خوبه ؟ نظرتون چیه دربارش ؟ 91 تجربه ثبت شده چیکار کنیم دخترمون محجبه بار بیاد؟ 22 تجربه ثبت شده اگر از چیزی بچه گریه کرد و هر کار کردیم گریه اش بند نیامد چجوری آرامش کنیم ؟ 36 تجربه ثبت شده دخترم خیلی بستنی میخوره چی کارش کنم؟ 42 تجربه ثبت شده چطور اعتماد به نفس بچه رو بالا ببریم؟ 46 تجربه ثبت شده چیکار کنیم بچه خودش بخوابه ؟ بدون لالایی و رو پا گذاشتن 33 تجربه ثبت شده با بچه ای که زیاد با گوشی کار میکنه، چیکار کنیم؟ 77 تجربه ثبت شده بچم همش می‌ترسه دزد بیاد خونمون نمی‌خوابه چی کار کنم؟ 16 تجربه ثبت شده سلام برای وزن گیری نوزاد چیکار کنم ؟ 20 تجربه ثبت شده چه جوری به سوالات خیالی بچه جواب بدم ؟ 12 تجربه ثبت شده چگونه میتونم از جیق زدن بچم جلو گیری کنم؟ 19 تجربه ثبت شده چجوری بچه رو با ادب و با تربیت بار بیاریم ؟ 56 تجربه ثبت شده چطوری بچه رو از پوشک بگیریم؟ 20 تجربه ثبت شده دختر من خیلی شلخته هست باهاش چیکار کنم؟ 59 تجربه ثبت شده به نظرتون، اگه اسمی که انتخاب کردیم رو بقیه دوست نداشتن، چیکار کنیم؟ 75 تجربه ثبت شده با نوزادن چطوری بازی می کنین و سرگرمشون می کنین؟ 32 تجربه ثبت شده به نظرتون سوراخ کردن گوش دختر بچه برای گوشواره خوبه؟ اگه بله چه سنی بهتره؟ 76 تجربه ثبت شده دخترم از شکست خیلی میترسه وقتی تو کاری حرفه ای و می خواد توش پیشرفت کنه یا مسابقه بده به شکست فکر میکنه و عقب میکشه چیکارش کنم؟ 36 تجربه ثبت شده با نوزادن چطوری بازی می کنین و سرگرمشون می کنین؟ 32 تجربه ثبت شده با پسر بچه ی ۱۰ سالم که همش بهونه گیری میکنه و خواسته ها ی زیادی داره چی کار کنم .و چی کار کنم مسئولیت پذیر باشه 9 تجربه ثبت شده نظرتون درباره هم آوایی نام و نام خانوادگی برای انتخاب اسم چیه؟ 29 تجربه ثبت شده چیکار کنیم بچه نترسه و شجاع بار بیاد؟ 73 تجربه ثبت شده سلام و عرض ادب چطور و چه موقع به بچه نماز خواندن یاد دهیم؟ 68 تجربه ثبت شده
نظرات
خیلی خوشحال می شیم نظرتون رو درباره این اسم بدونیم
نظرات اسم بهجت
آیدا احمدیان
آیدا احمدیان
‫۱ سال و ۱۰ ماه قبل، پنج شنبه ۲ دی ۱۴۰۰، ساعت ۲۰:۲۰

ب نظر من ک اسم پرنیا بهترین اسم برای دخترتون خواهد شد عزیزدلم❤️️️❤️️️❤️️️❤️️️❤️️️❤️️️❤️️️❤️️️☺

پاسخ دادن

سایر مطالب نام نیکو

راهنمای انتخاب نام برای فرزند
فکر می کنید که وقتی فرزندتان را صدا می کنید چگونه به نظر می رسد: شنیدن آن خوب است یا خشن است؟ آیا با نام خانوادگی شما خوب هم آهنگ هست؟ نکته حائز اهمیت توجه به معنای اسم است، اینکه معنای منفی نام در آینده و  زندگی اجتماعی فرزندتان بسیار تأثیر گذار است. این برایمان مهم نباشد که به خاطر هم خوانی اسم با نام خانودگی یا تلفظ راحت اسم حتما پافشاری برای انتخاب نام داشته باشید. بعضی از والدین فکر می کنند نام های طولانی تر با نام های کوتاهتر بهتر هم صدا می شوند ، در حالی که برخی دیگر برعکس فکر می کنند. و بعضی ها فکر می کنند ترکیب یک نام اول که به یک حرف صدادار با یک نام خانوادگی که با یک حرف صدادار شروع یا  ختم می شود ، معمولاً ایده خوبی نیست ، زیرا نام ها در کنار هم خوانده می شوند. انتخاب اسم برای فرزند تان دشواری های مختص خود را به همراه دارد، مثلا انتخاب نام توسط بزرگان خانواده، اعتقاد به اینکه اسامی بزرگان خانواده روی فرزندانمان ما باشد، پیشنهاد اطرافیان و انتظارات والدین طرفین شرایط سختی را برایمان بوجود می‌آورد. انتخاب اسم روی فرزندمان که تازه به دنیا آمده، یک انتخاب بسیار مهمی است که تا آخر عمر با او همراه خواهد بود، پس در ادامه همراهمان باشید تا بهترین گزینش را داشته باشید. برخی‌ها بسیار پیش از آنکه بچه‌دار شوند یا حتی ازدواج کنند، نام‌هایی را برای کودک‌آینده‌شان برمی‌گزینند.چنین جمله‌ای را لابد شنیده‌اید: «اگر روزی بچه‌دار شوم، اگر پسر بود اسمش را می‌گذارم… و اگر دختر بود… .» این نام‌ها گاه اسم هنرمندی است که شیفته‌اش هستیم، بعضی وقت‌ها نام دوستی است که رابطه خیلی نزدیکی با او داریم، گاه نام یک شخصیت مهم است یا… .  گذاشتن اسم بزرگ خانواده بر روی فرزند یکی از سنت هایی که بین خانواده های ایرانی جاریست انتخاب نام  پدربزرگ یا مادربزرگ ها روی نوزاد است.  نظر خانواده با گذاشتن اسم فرد فوت شده زنده کردن او در بین خاندان است. یا برخی با انتخاب  نام بزرگتری که در حال حیات است فقط به نشانه عشق و احترام به فرد متقابل این حرکت را می کنند.;
بعدی
قبلی

پرسش های متداول اسم بهجت

*️⃣ ریشه اسم بهجت چیست؟
ریشه اسم بهجت عربی است.
*️⃣ چند نفر اسم شون بهجت هست؟
تاکنون 29720 نفر با اسم بهجت در ثبت احوال ثبت شده است.
*️⃣ چه اسم هایی به بهجت میاد؟
اسم های همت، حجت، بها، بهبد، بهی