اولین بخشش و عنایت شما به فرزندانتان، انتخاب نام نیكوست. پیامبر اكرم (ص)
مرجع انتخاب نام فارسی
جستجوی هوشمند اسم
فیلترها
جستجو بر اساس:
نام
معنی نام
ابجد

جنسیت

دختر
پسر
همه

دسته بندی

اصیل ایرانی
بین المللی
پرنده
پیامبران و امامان
تاریخی
دخترانه-پسرانه
شاهنامه
شیک و باکلاس
طبیعت
قرآنی
گل
مذهبی
منظومه
موسیقی

ریشه نام

ترکی
لری
کردی
فارسی
مازندرانی
گیلکی
عربی
پهلوی
ارمنی
اوستایی
عبری
لاتین
سانسکریت
یونانی
فرانسوی
مغولی
زرتشتی
هندی
بلوچی

اسم های دخترانه با ض

اسم دختر با ض در نهایت زیبایی برای فرزندان دختر انتخاب می شوند. هر یک از این اسامی، بر اساس برخی دسته بندی های موجود انتخاب می شوند و با اسامی پسرانه از این حرف ست می شوند. اسم های دخترانه با ض مفاهیم زیبایی را نیز در خود جای داده اند. اهمیت انتخاب اسم برای کودکان دختر و پسر در همه فرهنگ ها محرز شده و این روزها کمتر کسی است که برای این فرایند اهمیت قائل نشود. در این گزارش با ما همراه باشید تا در رابطه با نحوه اسم گذاری در کشور اطلاعات کاملی به دست آورید.

پدر و مادرها چگونه برای فرزند خود اسم انتخاب می کنند؟

اسم های دخترانه با ض و سایر اسامی پارسی زبان، بر مبنای برخی حساسیت های مادر و پدرهای ایرانی انتخاب می شوند. در این زمینه فاکتورهای متعددی برای خانواده ها مهم تلقی می شوند. از میان آن ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • در وهله اول مسئله تک بودن اسم مطرح می شود؛ اغلب خانواده ها ترجیح می دهند، نام انتخابی فرزندشان در میان اطرافیان یونیک باشد و مانند آن در خانواده دور و نزدیکشان وجود نداشته باشد. به همین خاطر نیز اغلب از اسم هایی استفاده می کنند که خاص و یونیک بوده و برای فرزند دختر پسرشان مناسب باشد.
  • در این خصوص در نظر گرفتن معنای هر یک از این اسامی نیز مهم تلقی می شود و به همین خاطر در انتخاب نام به مفهوم هر اسم نیز توجه می کنند. اغلب ترجیح می دهند، نام انتخابی فرزندشان یادآور یک خاطره و یا مسئله خاص در زندگی باشد. همچنین برخی ترجیح می دهند، نام انتخابی آن ها یک صفت پسندیده در فرزندشان را یادآور شود. مثلا نام پسرانه صادق، به معنای راستگو، شخصیتی با همین ویژگی را نشان می دهد.
  • در وهله اول در فرایند انتخاب نام، همخوانی نام انتخابی با و حرف اول آن با حرف اول اسم پدر و مادر است که مورد توجه والدین کودکان قرار می گیرد. اغلب ترجیح می دهند که نام کودکشان با حرف ابتدایی نام والدین کودک آغاز شود. همچنین همخوانی این اسامی با حرف اول اسم سایر فرزندان خانواده نیز بسیار مهم تلقی می شود.
  • در این زمینه در نظر گرفتن آوا و آهنگ هر یک از اسامی دخترانه و پسرانه نیز مهم تلقی می شود. بسیاری از افراد ترجیح می دهند، نامی آهنگین برای کودک خود انتخاب کنند. البته در این خصوص باید توجه داشت که نامی که امروز برای دوران کودکی فرزندتان انتخاب می کنید، در بزرگسالی مشکلی برای او ایجاد نکند و با شخصیت یک فرد بالغ نیز همخوانی داشته باشد.

بسیاری از افراد از اسامی ملوس و ناز برای نام گذاری کودک استفاده می کنند! غافل از این که این اسامی، در بزرگسالی برای فرزندشان چندان جالب نیست و در زندگی اجتماعی او تاثیر جالبی بر جای نمی گذارد. شما می توانید، انواع این اسامی را با در نظر گرفتن آینده کودک خود مورد استفاده قرار دهید و بر این اساس انتخاب مناسب تری داشته باشید.

مرتب سازی بر اساس:
محبوب ترین‌ها
نام (آ تا ی)
نام (ی تا آ)
ضحا

زمانی پس از برآمدن آفتاب، چاشتگاه، آفتاب، خورشید

ضحی

زمانی از صبح که تازه آفتاب در آمده است

ضربان

تپش، جنبش سخت شریان

ضرغامه

مؤنث ضرغام، شیر درنده، پهلوان، دلاور

فروشگاه نام نیکو