اولین بخشش و عنایت شما به فرزندانتان، انتخاب نام نیكوست. پیامبر اكرم (ص)
مرجع انتخاب نام فارسی

گزارش سال 1402 نام نیکو

نام نیکو در سال 1402

انتخاب نام مناسب برای فرزندان یکی از دغدغه های شیرین پدر و مادر شدن هست، نامی که هم ظاهر و خوانش زیبایی داشته باشد، هم مطابق با فرهنگ اصیل ایرانی و اسلامی باشد، علاوه براین حاوی معانی دلنشینی هم باشد. نام نیکو یک وب سایت تخصصی در حوزه انتخاب اسم می‌باشد که تلاش دارد با معرفی بیش از هشت هزار اسم مورد تایید ثبت احوال و ارائه ابزارهایی کاربردی چون نظرسنجی انتخاب اسم و مشاوره هوشمند انتخاب اسم به خانواده های عزیز در انتخاب اسم مناسب برای نوزادشان یاری برساند.

گزارش پیش رو، حاصل بررسی و آنالیز رفتار بازدیدکنندگان وب سایت نام نیکو و جستجوی کاربران در موتورهای جستجو در سال ۱۴۰۲ می‌باشد که توسط وب سایت نام نیکو ارائه شده است. مطالعه این گزارش آمارهایی خواندنی و جذاب در رابطه با اسم ها در سال ۱۴۰۲ در اختیار مخاطبان عزیز قرار می‌دهد. امیدواریـم ارائه چنیـن گزارش‌هایـی بتوانـد به پدر و مادرهای عزیز در انتخاب یک اسم مناسب برای فرزرند دلبندشان کمک کند.

نام نیکو در سال 1402
نام نیکو در سال 1402

برترین اسم های سال 1402

بسیاری از والدین دنبال اسم های برتر و منحصر به فرد برای فرزندان خود هستند و این امر می‌تواند به دلایل مختلفی نظیر تأثیرگذاری فرهنگ و جامعه، تاثیر مثبت بر روی شخصیت و آینده فرزندان باشد. ما در تلاش هستیم تا با معرفی برترین اسم های سال 1402 به پدر و مادر ها کمک کنیم تا انتخاب مناسبی برای نام گذاری فرزندان خود داشته باشند.

10 اسم مجبوب دخترانه در سال 1402
10 اسم مجبوب پسرانه در سال 1402

پدر و مادرها در سال 1402 به دنبال اسم از چه حرف هایی بودن؟

در بسیاری از فرهنگ‌ها و جوامع، انتخاب اسم بر اساس یک حرف خاص معمول است، در سال 1402 بیشتر از 13 میلیون جستجو اسم بر اساس حروف الفبا انجام شده است، آمار ها نشان می‌دهد جستجو اسم با حرف الف با اختصاص 14 درصد از کل جستجو هایی که بر اساس حرف انجام شده است محبوب ترین حرف در سال 1402 بوه است.

جستجو اسم بر اساس حروف الفبا در سال 1402
جستجو اسم بر اساس حروف الفبا در سال 1402

پدر و مادرها در سال 1402 به دنبال اسم از چه ریشه هایی بودن؟

اسم‌ها با ریشه‌های مختلف، هر کدام دارای معانی و خصوصیات خاص خود هستند. اسم‌های ترکی، لری، کردی، فارسی یا لاتین هر کدام نشانگر فرهنگ و زبان خاص خود هستند. هر کدام از این اسامی به تاریخ و فرهنگ مردم آن منطقه مرتبط هستند. این اسامی نشان‌دهنده تنوع و غنای زبانی و فرهنگی در جوامع مختلف است. در سال 1402 بیشتر از 5 میلیون جستجو اسم بر اساس ریشه انجام شده است که در این میان ریشه های ترکی و کردی بیشتر از نیمی از جستجو ها را شامل می شوند.

جستجو اسم بر اساس ريشه در سال 1402