مرجع انتخاب نام فارسی

مقاله‌های نام نیکو

انواع مطالب جدید و زیبا در ارتباط با فرزندان و نام گذاری آنها را در این قسمت می توانید مشاهده کنید.

نام های دختر برای متولدین پاییز
نام های دختر برای متولدین پاییز

پاییز.. فصل هوای دونفره های عاشقانه، فصلی که به جرأت می توان گفت از زیباترین فصل های سال بوده و هست. چه کسی را می توانید پیدا کنید که پاییز را دوست نداشته باشد؟ مگر می شود پاییز را حس کرد و عاشقش نشد؟ سردی هوا را که کنار بگذاریم چایی داغی که در خانه و کنار بخاری و شومینه بخارش بالا می رود یا قدم زدن در کوچه سلام خیابان ها و شنیدن صدای خش خش برگ ها برای خودش عالمی دارد. منظره پاییز را هر چه نگاه کنی زیبایی اش تمام نمی شود. با اینکه خیلی ها از سوز و سرمایش گله مند هستند اما با این همه مهربان و پر محبت نیز است. اگر از باران هایش سخن نگوییم در حقش کم لطفی کرده ایم. بارانی که قطره قطره اش بوسه می زند بر سر رهگذرانی که برخی با هدف انجام کاری به این سمت و آن سمت می دوند تا از شر بارانی که خیسشان کرده است خلاص شوند. از این ها که بگذریم می توان به برگ های خوش رنگی که از درختان به زمین سقوط می کنند تا خود را برای یک خواب زمستاني سه ماهه آماده کنند. غروب دل انگیز پاییز را دیده ای؟ برخی این غروب را غروب غم انگیز تفسیر می کنند. اما خداوند هر نعمت و آفریده ای را با هدفی خلق کرده است و به نظر برخی دیگر این غروب یکی از زیبایی های وصف ناپذیر پاییز است. پاییز را این گونه نمی توان توصیف کرد، پاییز خود یک کتاب صد فصلی است! کتابی گران قدر که از خواندنش سیر نمی شوید و در خط به خطش گفته های تازه ای از پاییز است. راستی.. دختر شما متولد پاییز است؟ چه نامی شایسته دختر کوچک و دلبند شما است؟ آیا دوست دارید که دخترتان هم مانند خودتان که عاشق پاییز هستید از فصل پاییز و زیبایی هایش لذت ببرد؟ پس شما عزیزان و پدر و مادران می توانید در این صفحه از سایت نام نیکو نام هایی که مورد علاقه برای دختر پاییزی تان است انتخاب کرده، آن را به دختر کوچولوتون هدیه کنید و از شنیدن آن نهایت لذت را ببرید.

نام هایی برای متولدین فصل بهار
نام هایی برای متولدین فصل بهار

بهار.. همان فصلی که طبیعت زنده می شود و چادر سبز رنگش را به دشت و چمن خالصانه هدیه می کند. بهار همان فصلی است که با خود طراوت و شادابی می آورد، همان فصل زیبایی که نشان از زنده بودن طبیعت دارد، همان فصلی که خداوند متعادل آن را برای تعادل آفریده است. می توان بهار را به زنده شدن انسان ها پس از مرگ نیز تشبیه کرد. همان عالمی که انسان ها پس از مرگ در آن جا زنده می شوند. زیبایی های بی پایان طبیعت را نمی توان بر شمرد. همان زیبایی هایی که چشم ها از دیدنشان سیر نمی شوند. شاخه های درختان که شکوفه می زنند گویی کلاه هایی کوچک بر سر خود گذاشته اند‌ و باد صبا که همانند فراش ها جامه ای زمرّدین بر تن سبزه زارها و دشت و دمن می کند. بهار فصل رشد و رویش و شکوفایی است، فصلی که رودها و دریاچه ها پرخروش و پر سر و صدا می شوند، فصلی که آسمانش آنقدر واضح است که تا چشم کار می کند آبی صاف خوش رنگ دیده می شود. در فصل بهار به هر جا که نگاه بیندازی گل و بلبل می بینی. می توان بهار را به از باشکوه ترین جلوه های نعمت های هستی برشمرد که تکیه ای از جمال پرودگار مهربان را تماشا کرد. علاوه بر این زیبایی ها که نام برده شد می توان خاطر نشان کرد که بهار قدم های نوروز را نوید می دهد. نوروز، سالی است که می تواند بسیاری از خاطره های شاد و دل انگیز را برایتان رقم بزند و غم و غصه هایی که در سال های گذشته تجربه کرده اید از ذهنتان پاک کند. از زیبایی بهار هر چقدر که بگوییم کم گفته ایم و چقدر زیباتر که فرزند شما در چنین فصلی چشم به جهان گشاید و زندگی شما را نو و تازه کند، فرزندی که همراه خود زندگی تازه و تجربه های دل انگیز همچون بهار را برایتان رقم بزند. هر پدر و مادری در آرزوی چنین زندگی پس از آمدن فرزندش است؛ شما هیچ کس را نمی توانید پیدا کنید که این تغییر و خوش بودن را نخواهد و از داشتن طراوت در زندگی ناراحت باشد، پس اگر فرزندتان متولد فصل بهار است به شما تبریک می گوییم چرا که این شانس نصیب هر پدر و مادری نمی شود...

نام های پسر برای متولدین پاییز
نام های پسر برای متولدین پاییز

پاییز.. فصل هوای دونفره های عاشقانه، فصلی که به جرأت می توان گفت از زیباترین فصل های سال بوده و هست. چه کسی را می توانید پیدا کنید که پاییز را دوست نداشته باشد؟ مگر می شود پاییز را حس کرد و عاشقش نشد؟ سردی هوا را که کنار بگذاریم چایی داغی که در خانه و کنار بخاری و شومینه بخارش بالا می رود یا قدم زدن در کوچه سلام خیابان ها و شنیدن صدای خش خش برگ ها برای خودش عالمی دارد. منظره پاییز را هر چه نگاه کنی زیبایی اش تمام نمی شود. با اینکه خیلی ها از سوز و سرمایش گله مند هستند اما با این همه مهربان و پر محبت نیز است. اگر از باران هایش سخن نگوییم در حقش کم لطفی کرده ایم. بارانی که قطره قطره اش بوسه می زند بر سر رهگذرانی که برخی با هدف انجام کاری به این سمت و آن سمت می دوند تا از شر بارانی که خیسشان کرده است خلاص شوند. از این ها که بگذریم می توان به برگ های خوش رنگی که از درختان به زمین سقوط می کنند تا خود را برای یک خواب زمستاني سه ماهه آماده کنند. غروب دل انگیز پاییز را دیده ای؟ برخی این غروب را غروب غم انگیز تفسیر می کنند. اما خداوند هر نعمت و آفریده ای را با هدفی خلق کرده است و به نظر برخی دیگر این غروب یکی از زیبایی های وصف ناپذیر پاییز است. پاییز را این گونه نمی توان توصیف کرد، پاییز خود یک کتاب صد فصلی است! کتابی گران قدر که از خواندنش سیر نمی شوید و در خط به خطش گفته های تازه ای از پاییز است. راستی.. پسر شما متولد پاییز است؟ چه نامی شایسته پسر کوچک و دلبند شما است؟ آیا دوست دارید که پسرتان هم مانند خودتان که عاشق پاییز هستید از فصل پاییز و زیبایی هایش لذت ببرد؟ پس شما عزیزان و پدر و مادران می توانید در این صفحه از سایت نام نیکو نام هایی که مورد علاقه برای پسر پاییزی تان است انتخاب کرده، آن را به پسر کوچولوتون هدیه کنید و از شنیدن آن نهایت لذت را ببرید.

نام هایی که معنی مادر می دهند
نام هایی که معنی مادر می دهند

مادر.. چه نام زیبایی! چقدر آرامش بخش! چقدر حس ناب! مادر، کلمه ای که با تمام دنیا متفاوت است، شخصیتی که از آب های روان زلال تر است، کسی که همانند مأوایی برای دل شکسته فرزند خود است، کسی که فرزندش را از هجوم ظلمات و تاریکی هایی که ممکن است او را به خطر بیندازد در امان نگه می دارد. مادر، چه نام زندگی بخشی! کل دنیا را هم که بگردی نظیرش را نمی توانی پیدا کنی، کل دنیا را هم که بگردی نمی توانی همانند عشق و علاقه ای که به تو دارد پیدا کنی، دنیا با مادر رنگ و بو می گیرد، مادر که نباشد زندگی تمام می شود، مادر که نباشد تمام غم های عالم در دلت می ریزد، مادر که نباشد تکیه گاهت نابود می شود، مادر که نباشد وجودت از غصه پر می شود، مادر که نباشد دیگر کسی نیست که خالصانه و بدون ریا محبت کند و عشق بورزد. مادر یعنی شب هایی که خابیدی و او بالای سرت چشم بر هم نگذاشت، مادر یعنی نگرانی های بی پایان، مادر یعنی امید در ناامیدی. خلاصه که هر چقدر از توصیف مادر بگوییم کم گفته ایم. به نظر شما چطور می توان این همه خوبی و فداکاری او را جبران کرد؟ مگر می شود جبران کرد؟ مگر می شود او را آن طور که شایسته و برازنده اش دوست داشت؟ مگر می شود به اندازه محبتش به او محبت کرد؟ مگر می شود غصه هایی که کشیده است جبران کرد؟ او تمام سختی ها را کشید که شما بزرگ شوید و در آینده فردی موفق و افتخار آفرین باشید. مادر همان کسی است که پا به پای شما در موفقیت هایتان قدم بر می‌دارد. مادر چه انسان عجیبی است! به جرأت می توان گفت عاشق ترین آفریده خدا مادر است. مادری که درخشندگی چشم هایش همچون آسمان زیبا است، مادری که وجودش غم را از دلم می زداید. آیا با تعاریفی که از واژه و شخصیت مادر بیان شد موافق هستید؟ نظرتان راجع به نام هایی که در خود معنای مادر را دارند چیست؟ اگر این معیار مدنظرتان است به شما تبریک می گوییم! شما سایت خوبی را برای نامگذاری فرزندتان انتخاب کرده اید. شما پدر و مادر های دوست داشتنی و عزیز می توانید نامی که به نظرتان ایده آل و متناسب با سلیقه و علاقه تان است در میان نام های ذکر شده انتخاب کنید.

مادر در انواع زبان های ایرانی
مادر در انواع زبان های ایرانی

نام مادر به تنهایی فقط یک کلمه را به یدک نمی  کشد، مادر یعنی تمام زندگی یک فرزند، مادر یعنی ستون یک خانه، مادر یعنی شب بیداری هایش، مادر یعنی بنده خالص خدا، مادر یعنی عاشق خالص فرزند، مادر یعنی غم خوار افراد خانه، مادر یعنی مهربانی های بی پایان، مادر یعنی دلسوزی های بی ریا! وقتی می گویی مادر می توانی طعم محبت و عشق و علاقه را در قلب و اعماق وجودت احساس کنی، وقتی نام مادر را می شنوی حس میکنی دوست داری با تمام وجودت عشقت را به محبت خالصانه مادرت فریاد بزنی! مادری که تمام عمرش را پای فرزندانش گذاشته است، مادری که در همه لحظات زندگی چیزی برای فرزندان و همسرش کم نگذاشته است، مادری که بدون هیچ گونه چشم داشتی فداکاری کرده است، مادری که ۹ ماه شما را در وجود خود پرورش داده و پس از به دنیا آمدن شما نیز از وجود خود به رشد و تکامل شما کمک کرده و تمام حواس و تمرکزش به شما معطوف شده است. تمام این ویژگی ها و خصوصیت های خالصانه برای مادر است و فرقی ندارد که مادری با چه زبان یا قومیتی باشد، خداوند در دل همه مادران محبت را کاشته است و برایشان تفاوتی قائل نشده است. شاید تا به حال دانسته باشید که مقام و جایگاه مادر در چه جایی از زندگی باید قرار گیرد. به راستی که نام مادر پرستیدنی است! و چه چیز از این زیباتر که انسان عمر خود را وقف مادر خود کند. مادری که با خنده شما خندیده و با گریه شما گریسته است. با این تعاریف علاقه مندان و طرفدارانی که عاشق و شیفته مادر خود هستند همواره در زندگی‌شان به دنبال خوشحال کردن مادر عزیزشان هستند. در فرهنگ اصیل ایرانی مادر جایگاه بسیار بالایی دارد و این جایگاه در زبان ها و قومیت های مختلف فرقی نداشته و تغییر نمی کرده است. اگر شما نیز از علاقه مندان به این هستید که نامی را برای فرزند خود انتخاب کنید که معنای زیبای مادر یا هم معنای مادر باشد ما به شما کمک خواهیم کرد. شما عزیزان و همراهان عزیز می توانید نامی ایده آل متناسب با علاقه تان برای فرزند زیبایتان انتخاب کنید و این هدیه بسیار ارزشمند را به او اعطا کنید..

نام های دخترانه در اشعار سعدی
نام های دخترانه در اشعار سعدی

انتخاب کردن نام برای بسیاری از پدر و مادر هایی که شیفته و دل بسته اشعار شاعر بزرگ، مانند سعدی هستند شاید انتخابی مهم یا حتي سخت باشد اما با این حال می توان به جرات گفت نام های ادبی که در غزلیات شاعرانی بزرگ همچون سعدی ذکر شده است در فرهنگ ایرانی و حتی در فرهنگ های ملل مختلف از محبوبیت خاصی برخوردار بوده است. این محبوبیت هنوز هم جایگاه خود را از دست نداده و نمی دهد. در میان بسیاری از شعرها و غزل‌های سعدی که از گذشته و در زمان این شاعر بزرگوار سروده شده اند نام های زیبای دخترانه بسیار زیبایی به چشم می‌خورد. آیا شما نیز از علاقه مندان به شعر ها، قصیده ها و غزلیات سعدی هستید و شعرهایی که از نام های ماندگار استفاده کردند را می پسندید؟ اشعار سعدی از گذشته تا به امروز طرفداران بسیار زیادی داشته و حتی به صورت گسترده و تفسیری در رشته های ادبیات تدریس می شود. آیا زیبایی و جذابیت نام انتخابیِ شما برای دختر دلبندتان از معیارهای اصلی‌تان است؟ اگر اینطور است باید بگویم که امروزه پدر و مادران به دنبال این هستند که نام فرزندشان را از میان کتاب ها و دیوان هایی از جمله گلستان و بوستان انتخاب کنند پس اگر شما نیز به دنبال چنین نام هایی هستید به شما تبریک می گوییم شما سایت خوبی را برای انتخاب نام فرزندتان برگزیده اید. سروده ها و اشعار گوناگونی در میان اشعار سعدی شاعر بزرگ ایرانی به چشم می خورد که در آنها نام های اصیل و زیبای دخترانه دیده می شود، ممکن است در ابتدا انتخاب نام برای فرزندتان از میان خیل عظیمی از نام ها سخت و کمی دشوار باشد اما با کمی صبر و انتخابی مناسب می توانید به نتیجه دلخواه خود دست یابید و دخترتان را با نامی زیبا تا آخر عمرتان صدا بزنید. والدین گرامی شما می توانید نام دختر زیبایتان را از میان اشعار سعدی بزرگ شاعر مورد علاقه خود انتخاب کرده و از طنین نام دلبندتان نهایت لذت ببرید....

نام های دخترانه نیاکان
نام های دخترانه نیاکان

آیا تاکنون برای شما هم جای سؤال بوده است که نياکان و اجداد ما چگونه زندگی می کرده اند؟ چه انسان هایی بودند و به چه سرگذشتی دچار شدند؟ آیا علاقه خاصی به تاریخ نیاکان و اجداد خود دارید؟ چه اطلاعی از نياکان خود دارید؟ آیا می دانید پدرانتان چگونه انسان هایی بودند؟ به نظر شما چگونه می توانید نامی را برای دختر عزیزتان انتخاب کنید که علاوه بر جذابیت و زیبایی که دارد به اجداد و بزرگان شما نیز اشاره داشته باشد؟ نیاکان ما انسان هایی بودند که با زندگی کردنشان، رفتار و حتی آداب و رسومی که امروزه آن را در اقشار مختلف جامعه مشاهده می کنیم اصالت و فرهنگ خانوادگی ما را ساخته اند. با دیدن بعضی از پدر و مادرها می توان گفت با توجه به تعصب، علاقه و محبتی که به نیاکان یا اجداد خود دارند می توانند بر اساس این ویژگی خود نامی که به شخصیت خانوادگی و در شأن خانوادگی شان بیاید انتخاب کنند. تعصبی که ممکن است هر پدر و مادری به خانواده خود داشته باشد، می تواند منجر به انتخاب نامی برای دخترشان که اشاره به نیاکان و بزرگان دارد، شود. این که هر کسی ممکن است برای انتخاب چیزی معیاری داشته باشد اصلا بد نیست و بر عکس نشان دهنده آن است که برخی افراد ایده آل های خاص خود را دارند و در انتخاب های خود فردی جزئی نگر هستند. معیار شما برای انتخاب نام فرزندتان چیست؟ چگونه می خواهید این نام را برایش بر گزینید؟ پیدا کردن نامی که چنین ویژگی ها و خصوصیاتی داشته باشد مقداری سخت و مشکل به نظر می رسد اما ما برای شما این کار را بسیار آسان کرده ایم و با کمی جستجو در این صفحه می توانید نام های این چنینی را به راحتی پیدا کنید و آن را نثار دلبند زیبایتان کنید.

نام های پسرانه نیاکان
نام های پسرانه نیاکان

آیا تاکنون برای شما هم جای سؤال بوده است که نياکان و اجداد ما چگونه زندگی می کرده اند؟ چه انسان هایی بودند و به چه سرگذشتی دچار شدند؟ آیا علاقه خاصی به تاریخ نیاکان و اجداد خود دارید؟ چه اطلاعی از نياکان خود دارید؟ آیا می دانید پدرانتان چگونه انسان هایی بودند؟ به نظر شما چگونه می توانید نامی را برای پسر عزیزتان انتخاب کنید که علاوه بر جذابیت و زیبایی که دارد به اجداد و بزرگان شما نیز اشاره داشته باشد؟ نیاکان ما انسان هایی بودند که با زندگی کردنشان، رفتار و حتی آداب و رسومی که امروزه آن را در اقشار مختلف جامعه مشاهده می کنیم اصالت و فرهنگ خانوادگی ما را ساخته اند. با دیدن بعضی از پدر و مادرها می توان گفت با توجه به تعصب، علاقه و محبتی که به نیاکان یا اجداد خود دارند می توانند بر اساس این ویژگی خود نامی که به شخصیت خانوادگی و در شأن خانوادگی شان بیاید انتخاب کنند. تعصبی که ممکن است هر پدر و مادری به خانواده خود داشته باشد، می تواند منجر به انتخاب نامی برای پسرشان که اشاره به نیاکان و بزرگان دارد، شود. این که هر کسی ممکن است برای انتخاب چیزی معیاری داشته باشد اصلا بد نیست و بر عکس نشان دهنده آن است که برخی افراد ایده آل های خاص خود را دارند و در انتخاب های خود فردی جزئی نگر هستند. معیار شما برای انتخاب نام فرزندتان چیست؟ چگونه می خواهید این نام را برایش بر گزینید؟ پیدا کردن نامی که چنین ویژگی ها و خصوصیاتی داشته باشد مقداری سخت و مشکل به نظر می رسد اما ما برای شما این کار را بسیار آسان کرده ایم و با کمی جستجو در این صفحه می توانید نام های این چنینی را به راحتی پیدا کنید و آن را نثار دلبند زیبایتان کنید.

نام های دخترانه چهار حرفی
نام های دخترانه چهار حرفی

اولین وظیفه هر پدر و مادری برای دختر دلبند خود انتخاب نامی ناب با جلوه ای خاص است. هنگامی که در انتظار دختری زیبا هستید باید به خاطر داشته باشید که نام دلبندتان با پیشینه و اصالت شما و خانواده تان همخوانی داشته باشد، امروزه طیف وسیعی از نام های ایرانی و شرقی برای انتخاب وجود دارند که شما می توانید بر اساس معیاری که دارید گزینه ایده آل خود را پیدا کنید. راجع به نام های دخترانه چهار حرفی چه می دانید؟ بسیاری از نام ها معنا یا مفهوم خاصی را به همراه ندارند اما برخی از پدر و مادرها معیارهای گوناگونی دارند و بیشتر به ویژگی خاصی که مد نظر دارند توجه می کنند. یکی از این ویژگی ها برای نامگذاری نام دخترانه ، انتخاب نام های چهار حرفی است که حس می کنند چنین اسمی ایده آل انتخابشان است. آیا می دانید پیدا کردن نام های دخترانه ای که چهار حرفی هستند بسیار راحت و آسان است؟ به نظر شما دختر دلبندتان را با چه نامی صدا کنید برازنده تر خواهد بود؟ آیا با توجه به علاقه تان نامی برای دلبند زیبایتان در نظر دارید؟ آیا در انتظار دختری هستید که برای آینده اش هزاران آرزو را خواهانید؟ آیا در ذهنتان دختری را تصور می کنید که باعث افتخار شما و همسرتان شده؟ اگر شما هم از آن دسته خانواده هایی هستید که دوست دارید نام فرزندتان نامی چهار حرفی باشد و در پیدا کردن این نام با چنین ویژگی دچار مشکل شده اید و تاکنون نامی را برایش انتخاب نکرده اید ما در این صفحه از سایت نام نیکو به شما عزیزان دوست داشتنی کمک خواهیم کرد. امیدواریم نامی که بر دلتان بنشیند پیدا کنید و آن را به فرشته کوچکتان هدیه کنید. هدیه ای که فرزندتان با برکت وجود آن موفقیت ها و پیروزی های روزافزون کسب کرده و از شما به خاطر انتخاب چنین نامی تشکر کند.

نام های پسرانه چهار حرفی
نام های پسرانه چهار حرفی

اولین وظیفه هر پدر و مادری برای پسر دلبند خود انتخاب نامی ناب با جلوه ای خاص است. هنگامی که در انتظار پسری زیبا هستید باید به خاطر داشته باشید که نام دلبندتان با پیشینه و اصالت شما و خانواده تان همخوانی داشته باشد، امروزه طیف وسیعی از نام های ایرانی و شرقی برای انتخاب وجود دارند که شما می توانید بر اساس معیاری که دارید گزینه ایده آل خود را پیدا کنید. راجع به نام های پسرانه چهار حرفی چه می دانید؟ بسیاری از نام ها معنا یا مفهوم خاصی را به همراه ندارند اما برخی از پدر و مادرها معیارهای گوناگونی دارند و بیشتر به ویژگی خاصی که مد نظر دارند توجه می کنند. یکی از این ویژگی ها برای نامگذاری نام پسرانه، انتخاب نام های چهار حرفی است که حس می کنند چنین اسمی ایده آل انتخابشان است. آیا می دانید پیدا کردن نام های پسرانه ای که چهار حرفی هستند بسیار راحت و آسان است؟ به نظر شما پسر دلبندتان را با چه نامی صدا کنید برازنده تر خواهد بود؟ آیا با توجه به علاقه تان نامی برای دلبند زیبایتان در نظر دارید؟ آیا در انتظار پسری هستید که برای آینده اش هزاران آرزو را خواهانید؟ آیا در ذهنتان پسری را تصور می کنید که باعث افتخار شما و همسرتان شده؟ اگر شما هم از آن دسته خانواده هایی هستید که دوست دارید نام فرزندتان نامی چهار حرفی باشد و در پیدا کردن این نام با چنین ویژگی دچار مشکل شده اید و تاکنون نامی را برایش انتخاب نکرده اید ما در این صفحه از سایت نام نیکو به شما عزیزان دوست داشتنی کمک خواهیم کرد. امیدواریم نامی که بر دلتان بنشیند پیدا کنید و آن را به فرشته کوچکتان هدیه کنید. هدیه ای که فرزندتان با برکت وجود آن موفقیت ها و پیروزی های روزافزون کسب کرده و از شما به خاطر انتخاب چنین نامی تشکر کند.

نام های دخترانه سه حرفی
نام های دخترانه سه حرفی

نام های سه حرفی معمولا به دلیل راحتی در گفتار یا سبک بودن جذابیت فراوانی را نیز به همراه دارد  جذابیتی که توجه بسیاری از خانواده ها و پدر و مادرهایی که به تازگی دارای فرزند دختر شده اند به خود جلب کرده است. شاید شما هم دقت کرده باشید هنگامی که می‌ خواهید در صفحه های اجتماعی مانند ایمیل، تلگرام، اینستاگرام یا برنامه های پيام رسان ایرانی عضو شوید ابتدا باید نام خود را ثبت کنید. در این بخش شما باید از کوتاه ترین یا مخفف اسم خود استفاده کنید، اما اگر نام واقعی خود کوتاه باشد دیگر لازم به این کار نیست. به نظر شما چگونه می توانید چنین نامی با این ویژگی انتخاب کنید؟ آیا این ویژگی های گفته شده معیار شما و همسرتان نیز است؟ آیا در انتظار دختری هستید که نامش به بلندای آسمان باشد؟ نامی که همانند کوه ها مقتدر و سرافراز باشد؟ نامی که اگرچه کوتاه است اما در عین همین کوتاهی آنقدر راحت می توان به زبان آورد که از شما به خاطر انتخاب چنین نامی تشکر خواهد کرد. نام هایی که سه حرفی هستند از جلوه و جذابیت خاصی نیز برخوردار است. هر پدر و مادری ممکن است این چنین ويژگي را معیاری برای انتخاب خود قرار دهد، اما زمانی که کمی تحقیق، مطالعه و جستجو کنند می توانند ناب ترین، خاص ترین و در عین حال کوتاه ترین نام های دخترانه را در اولویت های خود قرار دهند. نام های سه حرفی مورد پسند بسیاری از والدین از زمان های گذشته تا به الان بوده است و این توجه و علاقه تا به امروز نیز ادامه دار بوده است. اگر شما حس می کنید که نام دخترانه سه حرفی بسیار جذاب تر است پس تردید نکنید و یکی از این نام های آورده شده در این صفحه را انتخاب کنید.

نام های پسرانه سه حرفی
نام های پسرانه سه حرفی

نام های سه حرفی معمولا به دلیل راحتی در گفتار یا سبک بودن جذابیت فراوانی را نیز به همراه دارد  جذابیتی که توجه بسیاری از خانواده ها و پدر و مادرهایی که به تازگی دارای فرزند پسر شده اند به خود جلب کرده است. شاید شما هم دقت کرده باشید هنگامی که می‌ خواهید در صفحه های اجتماعی مانند ایمیل، تلگرام، اینستاگرام یا برنامه های پيام رسان ایرانی عضو شوید ابتدا باید نام خود را ثبت کنید. در این بخش شما باید از کوتاه ترین یا مخفف اسم خود استفاده کنید، اما اگر نام واقعی خود کوتاه باشد دیگر لازم به این کار نیست. به نظر شما چگونه می توانید چنین نامی با این ویژگی انتخاب کنید؟ آیا این ویژگی های گفته شده معیار شما و همسرتان نیز است؟ آیا در انتظار پسری هستید که نامش به بلندای آسمان باشد؟ نامی که همانند کوه ها مقتدر و سرافراز باشد؟ نامی که اگرچه کوتاه است اما در عین همین کوتاهی آنقدر راحت می توان به زبان آورد که از شما به خاطر انتخاب چنین نامی تشکر خواهد کرد. نام هایی که سه حرفی هستند از جلوه و جذابیت خاصی نیز برخوردار است. هر پدر و مادری ممکن است این چنین ويژگي را معیاری برای انتخاب خود قرار دهد، اما زمانی که کمی تحقیق، مطالعه و جستجو کنند می توانند ناب ترین، خاص ترین و در عین حال کوتاه ترین نام های پسرانه را در اولویت های خود قرار دهند. نام های سه حرفی مورد پسند بسیاری از والدین از زمان های گذشته تا به الان بوده است و این توجه و علاقه تا به امروز نیز ادامه دار بوده است. اگر شما حس می کنید که نام پسرانه سه حرفی بسیار جذاب تر است پس تردید نکنید و یکی از این نام های آورده شده در این صفحه را انتخاب کنید.

نام های دخترانه کوتاه
نام های دخترانه کوتاه

نام هایی که نسبتا کوتاه و راحت هستند معمولا فراوانی کمتری نسبت به بقیه اسامی زیبا دارند این نام‌ها در میان خانواده های خاص پسند و شیک پسند که می خواهند فرزند دلبندشان نامی ناب و در خور شان و برازنده صورت مانند ماهش داشته باشد دارد ما به شما در میان این اسامی زیبایی را پیشنهاد می کنیم با ما همراه باشید تا بتوانید گزینه ای مناسب و خوب برای دختر دلبندتان انتخاب کنید. شاید برای شما جالب و تامل برانگیز باشد پدر و مادرهایی که به‌ دنبال نام های کوتاه و پرطرفدار هستند هنگامی که می‌ خواهند نامی را برای فرزندانشان انتخاب کنند باید به این معیار دقت کنند که فرزندشان در آینده شغلی، کاری یا برای عضویت در شبکه های مجازی، اجتماعی و حتی کتابخانه نیاز به داشتن نامی کوتاه، راحت و سبک دارند. نامی که با توجه به شرایط کنونی با حداقل کلمات و پر کاربردترین آن ها ساخته شده باشد. با انتخاب چنین نامی می توانید خاص بودن و جذاب بودن را به او هدیه کنید. نامی که همه کسانی که برای اولین بار آن را می شوند عاشقش شوند. شاید تا چند سال آینده نیز این معیار در شرایط مختلف متغیر باشد اما پدر و مادر های امروزی و طرفدار این نوع سلیقه می توانند بر همین اساس و در حال حاضر نام های مورد نظرشان را در گزینه انتخاب هایشان قرار دهند. شاید شما هم از آن دسته از خانواده هایی باشید که علاقه مند به نام های پرطرفدار و کوتاه و در عین حال جذاب هستید، جزو آن دسته از خانواده هایی باشید که دوست دارید دختر مانند ماهتان در تمامی مراحل زندگی اش موفق و پیروز باشد، دختری که باعث افتخار شما باشد، حال اگر بخواهید نامی برای او انتخاب کنید که باعث شود اعتماد بنفسش نیز بیشتر شود باید نامی را برای او برگزینید که کوتاه و پرطرفدار باشد.

نام های دخترانه که با حرف یکسان شروع و تمام می شوند
نام های دخترانه که با حرف یکسان شروع و تمام می شوند

نام های دخترانه ای که با یک حرف مثلا س شروع می شوند و با همان حرف تمام می شوند معمولا فراوانی کمتری نسبت به بقیه اسامی زیبا دارند این نام‌ها در میان خانواده های خاص پسند و شیک پسند که می خواهند فرزند دلبندشان نامی ناب و نیز در خور شان و شخصیت و برازنده صورت مانند ماهش داشته باشد، دارد. ما به شما در میان این اسامی زیبا پیشنهاد می کنیم که با ما همراه باشید تا بتواند گزینه ای مناسب و ایده آل را برای دلبند کوچکتان انتخاب کنید. شاید شما هم به این نکته توجه کرده باشید والدینی که به‌ دنبال چنین نام هایی با این ویژگی هستند هنگامی که می‌ خواهند نامی را برای فرزندانشان انتخاب کنند باید به این معیار دقت کنند که فرزندشان در آینده یا در همه شرایط کاری و زندگی اش اگر به دنبال خاص بودن و منحصر به فرد بودن هستند باید نامی را انتخاب کنند که این موضوع را به رخ بکشد. نامی که با توجه به شرایط کنونی به زیبایی خاص و دلنشین آمیخته باشد. با انتخاب اسمی از میان بسیاری از نام ها می توان چنین گزینه ای ایده آل را برگزید. با انتخاب چنین نامی می توانید خاص بودن و جذاب بودن را به او هدیه کنید. شاید تا چند سال آینده نیز این معیار در شرایط مختلف متغیر باشد اما پدر و مادر های امروزی و طرفدار این نوع سلیقه می توانند بر همین اساس و در حال حاضر نام های مورد نظرشان را در گزینه انتخاب هایشان قرار دهند. شاید شما هم از آن دسته از خانواده هایی باشید که علاقه مند به نام های یکسان بودن حرف اول و آخر و در عین حال جذاب هستید، جزو آن دسته از خانواده هایی باشید که دوست دارید دختر مانند ماهتان در تمامی مراحل زندگی اش موفق و پیروز باشد، پسری که باعث افتخار شما باشد، حال اگر بخواهید نامی برای او انتخاب کنید که باعث شود اعتماد بنفسش نیز بیشتر شود باید نامی را برای او برگزینید که منحصر به فرد و پرطرفدار باشد.

نام های پسرانه که با حرف یکسان شروع و تمام می شوند
نام های پسرانه که با حرف یکسان شروع و تمام می شوند

نام های پسرانه ای که با یک حرف مثلا س شروع می شوند و با همان حرف تمام می شوند معمولا فراوانی کمتری نسبت به بقیه اسامی زیبا دارند این نام‌ها در میان خانواده های خاص پسند و شیک پسند که می خواهند فرزند دلبندشان نامی ناب و نیز در خور شان و شخصیت و برازنده صورت مانند ماهش داشته باشد، دارد. ما به شما در میان این اسامی زیبا پیشنهاد می کنیم که با ما همراه باشید تا بتواند گزینه ای مناسب و ایده آل را برای دلبند کوچکتان انتخاب کنید. شاید شما هم به این نکته توجه کرده باشید والدینی که به‌ دنبال چنین نام هایی با این ویژگی هستند هنگامی که می‌ خواهند نامی را برای فرزندانشان انتخاب کنند باید به این معیار دقت کنند که فرزندشان در آینده یا در همه شرایط کاری و زندگی اش اگر به دنبال خاص بودن و منحصر به فرد بودن هستند باید نامی را انتخاب کنند که این موضوع را به رخ بکشد. نامی که با توجه به شرایط کنونی به زیبایی خاص و دلنشین آمیخته باشد. با انتخاب اسمی از میان بسیاری از نام ها می توان چنین گزینه ای ایده آل را برگزید. با انتخاب چنین نامی می توانید خاص بودن و جذاب بودن را به او هدیه کنید. شاید تا چند سال آینده نیز این معیار در شرایط مختلف متغیر باشد اما پدر و مادر های امروزی و طرفدار این نوع سلیقه می توانند بر همین اساس و در حال حاضر نام های مورد نظرشان را در گزینه انتخاب هایشان قرار دهند. شاید شما هم از آن دسته از خانواده هایی باشید که علاقه مند به نام های یکسان بودن حرف اول و آخر و در عین حال جذاب هستید، جزو آن دسته از خانواده هایی باشید که دوست دارید پسر مانند ماهتان در تمامی مراحل زندگی اش موفق و پیروز باشد، پسری که باعث افتخار شما باشد، حال اگر بخواهید نامی برای او انتخاب کنید که باعث شود اعتماد بنفسش نیز بیشتر شود باید نامی را برای او برگزینید که منحصر به فرد و پرطرفدار باشد.

نام های دخترانه که مخفف ندارند
نام های دخترانه که مخفف ندارند

ممکن است هرکس برای نامگذاری دخترشان معیاری خاص و ناب داشته باشد، بسیاری از پدر و مادرهایی به تازگی متوجه بچه دار شدنشان می شوند یا حتی از همان دوران اول ازدواجشان خصوصیاتی را در انتخاب نام فرزندشان قرار می دهند. آیا تا به حال با خود فکر کرده اید که شما چه معیاری دارید؟ آیا شما هم به این موضوع فکر کرده بودید؟ شاید برای شما هم جالب باشد بدانید که برخی از پدر و مادرها از نام های دخترانه ای که مخفف ندارند و هرکسی نمی تواند برای آن اسم، مخفف یا نام کوتاه تری قائل شود علاقه خاصی دارند. شاید چون به این دلیل است که دوست ندارند نامی را که با نهایت عشق، علاقه و محبت برای فرزندشان انتخاب می کنند توسط دیگران کم اهمیت و بی ارزش تلقی شود. به همین جهت همواره به دنبال نام هایی هستند که در عین زیبایی، دلنشینی و محبوب بودن، گوش نواز و پر ابهت نیز باشد. به تفکر بسیاری از والدین چنین نام هایی حتی برای دخترشان مسئله ای است که اعتماد به نفسش را به نهایت می رساند و می تواند در شکل گیری شخصیتش تأثیر گذار باشد. حال که از معیار و ویژگی که دوست دارید در انتخاب نام فرزندتان آن را رعایت کنید ما به شما تبریک می گوییم! زیرا با انتخاب سایت درست می توانید براساس علاقه‌تان نام دختر کوچکتان را بر گزینید. هر کسی ممکن است از اینکه نام فرزندش توسط دیگران مخفف شود خرسند نباشد اما ما به شما نام هایی را پیشنهاد می کنیم که این موضوع را کاملاً در ذهنتان برطرف می کند. ابتدا شاید در نظرتان پیدا کردن چنین نام هایی با چنین خصوصیت هایی کمی دشوار و مشکل باشد اما با مطالعه ای دقیق و کامل به راحتی می توانید نام دلبندتان را انتخاب کنید و این هدیه ارزشمند را برایش تا آخر عمر بدهید. می گویند نام هرکس در داشتن آینده‌ی درخشانش مؤثر است، امیدواریم با انتخابی درست برای نام دختر عزیزتان شاهد موفقیت های روز افزون او و افتخاری که نصیبتان می شود، باشید.

نام های پسرانه که مخفف ندارند
نام های پسرانه که مخفف ندارند

ممکن است هرکس برای نامگذاری پسرش معیاری خاص و ناب داشته باشد، بسیاری از پدر و مادرهایی به تازگی متوجه بچه دار شدنشان می شوند یا حتی از همان دوران اول ازدواجشان خصوصیاتی را در انتخاب نام فرزندشان قرار می دهند. آیا تا به حال با خود فکر کرده اید که شما چه معیاری دارید؟ آیا شما هم به این موضوع فکر کرده بودید؟ شاید برای شما هم جالب باشد بدانید که برخی از پدر و مادرها از نام های پسرانه ای که مخفف ندارند و هرکسی نمی تواند برای آن اسم، مخفف یا نام کوتاه تری قائل شود علاقه خاصی دارند. شاید چون به این دلیل است که دوست ندارند نامی را که با نهایت عشق، علاقه و محبت برای فرزندشان انتخاب می کنند توسط دیگران کم اهمیت و بی ارزش تلقی شود. به همین جهت همواره به دنبال نام هایی هستند که در عین زیبایی، دلنشینی و محبوب بودن، گوش نواز و پر ابهت نیز باشد. به تفکر بسیاری از والدین چنین نام هایی حتی برای پسرشان مسئله ای است که اعتماد به نفسش را به نهایت می رساند و می تواند در شکل گیری شخصیتش تأثیر گذار باشد. حال که از معیار و ویژگی که دوست دارید در انتخاب نام فرزندتان آن را رعایت کنید ما به شما تبریک می گوییم! زیرا با انتخاب سایت درست می توانید براساس علاقه‌تان نام پسر کوچکتان را بر گزینید. هر کسی ممکن است از اینکه نام فرزندش توسط دیگران مخفف شود خرسند نباشد اما ما به شما نام هایی را پیشنهاد می کنیم که این موضوع را کاملاً در ذهنتان برطرف می کند. ابتدا شاید در نظرتان پیدا کردن چنین نام هایی با چنین خصوصیت هایی کمی دشوار و مشکل باشد اما با مطالعه ای دقیق و کامل به راحتی می توانید نام دلبندتان را انتخاب کنید و این هدیه ارزشمند را برایش تا آخر عمر بدهید. می گویند نام هرکس در داشتن آینده‌ی درخشانش مؤثر است، امیدواریم با انتخابی درست برای نام پسر عزیزتان شاهد موفقیت های روز افزون او و افتخاری که نصیبتان می شود، باشید.

نام های دخترانه در قرآن
نام های دخترانه در قرآن

هر پدر و مادری را که امروزه می بینیم یا در اطرافیان خود از زندگی آن ها کم و بیش خبر داریم معیاری برای انتخاب نام دختر خود قرار داده اند و بر اساس آن عمل کرده و نامگذاری دختر خود را انجام داده اند. آیا تا به حال از خود پرسیده اید که شما چه معیار و نظری راجع به انتخاب نام فرزند خود دارید؟ اصلا جای نگرانی ندارد! چون ما به شما در انتخاب نامی دلنشین و متناسب با فرهنگ، علاقه و عقیده خود و همسرتان کمک خواهیم کرد، فقط کافی است که به این پرسش ها پاسخ دهید. آیا شما و همسرتان از قرآن به عنوان الگو و راه و روشی برای زندگی خود استفاده می کنید؟ آیا شدت و میزان علاقه، مطالعه و توجه شما به قرآن و شخصیت های معصومی که در قرآن به آن ها اشاره شده است زیاد است؟ به نظر شما چگونه می توانید این علاقه و محبت خود را نسبت به ائمه اطهار و معصومینی که نام هایشان در میان آیات و نشانه قرآنی جلوه ای تماشایی دارد نشان دهید؟ آیا در انتظار به آغوش گرفتن دختری زیبا با صورتی نورانی همچون ماه هستید؟ زندگی و دنیای خود را تغییر یافته می بینید؟ حسی که شما در این حال دارید مانند حس تمام پدر و مادرانی است که در انتظار فرزند خود ۹ ماه عاشقانه صبر می کنند و در نهایت با تمام عشقی که نسبت به دلبند خود دارند با توجه به علاقه خود و همسرشان نامی متناسب با شخصیتی که دوست دارند فرزندشان در آینده داشته باشد می گذارند. همه ما مسلمانان می دانیم که قرآن و آیات و نشانه هایی که در آن وجود دارد نازل شده از سوی خداوند برای بندگانش است و این کتاب آسمانی از جایگاه و درجات بسیار بالایی برای خداوند که کلام اوست، آسمان ها، میان فرشتگان و حتی بسیاری از دوران ها از زمان پیامبرمان حضرت محمد مصطفی صلی الله علیه و آله تا به امروز برخوردار بوده است. حال اگر با دقت بیشتری در قرآن تفکر و تعقل کنیم می بینیم که خداوند باری تعالی نام های برخی از معصومین و پیامبران را در آن یادآور شده است. پس به همین جهت می توان نتیجه گیری کرد که شما عزیزان و پدر و مادران دوست داشتنی اگر با توجه به ویژگی هایی که گفته شد علاقه دارید که شخصیت فرزندتان شبیه شده به نام های ائمه و معصومین و نام هایی که در قرآن آمده است باشد نام دخترتان را در میان نام های قرآنی انتخاب کنید و آن را به دلبند کوچکتان هدیه کنید.

نام های پسرانه در قرآن
نام های پسرانه در قرآن

هر پدر و مادری را که امروزه می بینیم یا در اطرافیان خود از زندگی آن ها کم و بیش خبر داریم معیاری برای انتخاب نام پسر خود قرار داده اند و بر اساس آن عمل کرده و نامگذاری پسر خود را انجام داده اند. آیا تا به حال از خود پرسیده اید که شما چه معیار و نظری راجع به انتخاب نام فرزند خود دارید؟ اصلا جای نگرانی ندارد! چون ما به شما در انتخاب نامی دلنشین و متناسب با فرهنگ، علاقه و عقیده خود و همسرتان کمک خواهیم کرد، فقط کافی است که به این پرسش ها پاسخ دهید. آیا شما و همسرتان از قرآن به عنوان الگو و راه و روشی برای زندگی خود استفاده می کنید؟ آیا شدت و میزان علاقه، مطالعه و توجه شما به قرآن و شخصیت های معصومی که در قرآن به آن ها اشاره شده است زیاد است؟ به نظر شما چگونه می توانید این علاقه و محبت خود را نسبت به ائمه اطهار و معصومینی که نام هایشان در میان آیات و نشانه قرآنی جلوه ای تماشایی دارد نشان دهید؟ آیا در انتظار به آغوش گرفتن پسری زیبا با صورتی نورانی همچون ماه هستید؟ زندگی و دنیای خود را تغییر یافته می بینید؟ حسی که شما در این حال دارید مانند حس تمام پدر و مادرانی است که در انتظار فرزند خود ۹ ماه عاشقانه صبر می کنند و در نهایت با تمام عشقی که نسبت به دلبند خود دارند با توجه به علاقه خود و همسرشان نامی متناسب با شخصیتی که دوست دارند فرزندشان در آینده داشته باشد می گذارند. همه ما مسلمانان می دانیم که قرآن و آیات و نشانه هایی که در آن وجود دارد نازل شده از سوی خداوند برای بندگانش است و این کتاب آسمانی از جایگاه و درجات بسیار بالایی برای خداوند که کلام اوست، آسمان ها، میان فرشتگان و حتی بسیاری از دوران ها از زمان پیامبرمان حضرت محمد مصطفی صلی الله علیه و آله تا به امروز برخوردار بوده است. حال اگر با دقت بیشتری در قرآن تفکر و تعقل کنیم می بینیم که خداوند باری تعالی نام های برخی از معصومین و پیامبران را در آن یادآور شده است. پس به همین جهت می توان نتیجه گیری کرد که شما عزیزان و پدر و مادران دوست داشتنی اگر با توجه به ویژگی هایی که گفته شد علاقه دارید که شخصیت فرزندتان شبیه شده به نام های ائمه و معصومین و نام هایی که در قرآن آمده است باشد نام پسرتان را در میان نام های قرآنی انتخاب کنید و آن را به دلبند کوچکتان هدیه کنید.

نام دانشمندان تاریخی ایران
نام دانشمندان تاریخی ایران

داشتن اطلاعات و آگاهی از دانشمندان و حکیمانی که از زمان های گذشته یعنی ایران باستان تا به امروزه یعنی دوره اسلامی خوش درخشیده اند معیار بسیاری از خانواده های شیک پسند و اصیل پسند قرار دارد. هر پدر و مادری برای داشتن فرزندی سالم و فرزانه باید چندین ماه صبر و انتظار بکشد. در این مدت زمان نسبتاً طولانی خواستن و شور و شوقی زیاد برای تماشای فرزند زیبایش دارد و امید دارد که فرزندش در آینده با توجه به علاقه ای که دارد انسانی حکیم، فرزانه، خوش آواز و عالم شود. آیا دوست دارید نام فرزندی که قرار است بر اساس سلیقه تان همانند دانشمندان ایران باستان حکیمی فرزانه و باهوش در زمان و دوران خود باشد؟ آیا علاقه مندید که نام دلبندتان عنوانی با جایگاه و درجات بالایی از علم و فرهنگ را به رخ بکشد؟ نامی که شما را به یاد بزرگی، علم، فرزانگی و دانایی بیندازد. پس با ما در این صفحه از سایت همراه باشید چون این بار می‌ خواهیم نام هایی را به شما معرفی می کنیم که همانند دانشمندان ایران باستان که عالمانی بزرگوار و خردمند بودند. اگر چنین نام هایی را که این گونه معنایی را می دهند انتخاب کنید، چنان بزرگی و عزت و شکوهی را به فرزندتان هدیه می دهید که اعتماد بنفسش نیز افزایش پیدا می کند و توانایی ها و استعداد هایی که در آینده قرار است شکوفا شود نیز از این نام سر چشمه می گیرد. امروزه در میان طيف وسیعی از نام هایی که با توجه به معیاری که دارید معنای دانایی و خردمندی دارند بسیار وجود دارد. شاید شنیده باشید که می گویند فرزند شما با توجه به نامشان شخصیتشان شکل می گیرد، درست شنیده! پس اگر فکر می کنید که فرزندتان در آینده دانشمندی پر آوازه و معروف و نیز محبوب خواهد شد نامش را متناسب با همین عقیده انتخاب کنید.