اولین بخشش و عنایت شما به فرزندانتان، انتخاب نام نیكوست. پیامبر اكرم (ص)
مرجع انتخاب نام فارسی
جستجوی هوشمند اسم
فیلترها
جستجو بر اساس:
نام
معنی نام
ابجد

جنسیت

دختر
پسر
همه

دسته بندی

اصیل ایرانی
بین المللی
پرنده
پیامبران و امامان
تاریخی
دخترانه-پسرانه
شاهنامه
شیک و باکلاس
طبیعت
قرآنی
گل
مذهبی
منظومه
موسیقی

ریشه نام

ترکی
لری
کردی
فارسی
مازندرانی
گیلکی
عربی
پهلوی
ارمنی
اوستایی
عبری
لاتین
سانسکریت
یونانی
فرانسوی
مغولی
زرتشتی
هندی
بلوچی

اسم های با حرف ظ

همه مراحل پیش از حاملگی برای پدر و مادرها شگفت انگیز و خاص هستند. اما انتخاب اسم های با حرف ظ، کمی سخت و دشوار می باشد. این اسامی در عین زیبایی بسیار سخت پیدا می شوند. در برخی موارد، اسم های با حرف ظ، خوش آهنگ نیستند. در فرهنگ لغات فارسی، انتخاب اسامی با این حرف بسیار محدود است. در ماه های آخر بارداری پس از آخرین سونوگرافی های مربوطه به این دوران، جنسیت نوزاد مشخص می شود. دقیقا در همین زمان است که دغدغه انتخاب نام کودک برای پدر و مادرها ایجاد می شود. مادر در این دوران متوجه می شود که صاحب دختر می شود یا پسر؟ به همین خاطر تکلیف والدین کودک برای انتخاب اسم او روشن می شود!

اگر شما هم در پیچ و تاب انتخاب اسم دختر یا پسر گیر کرده اید و نمی توانید، نامی مناسب برای فرزند خود پیدا کنید، به برخی از نکاتی که در این گزارش شرح داده می شوند، توجه داشته باشید. اسم های با حرف ظ بر اساس سلیقه پدر و مادرها انتخاب می شود.

نکات انتخاب اسم

اسم های با حرف ظ و سایر حروف الفبا، بر اساس سلیقه پدر و مادرها انتخاب می شوند. هر پدر و مادری با انتخاب نام کودک، وجهه ای اجتماعی به فرزند خود می بخشند. هر یک از این اسامی، آینه ای از سلایق و افکار پدر و مادر کودک هستند. از این رو باید در انتخاب هر یک از اسامی دختر و پسر دقت لازم را به عمل آورید. در انتخاب نام دختر و پسر به فردیت و استقلال این افراد در آینده ای نه چندان دور دقت داشته باشید. برای فرزند خود به گونه ای اسم انتخاب کنید که در آینده با شنیدن نام خود در محیط های عمومی، احساس غرور و افتخار داشته باشد.

انتخاب اسامی مدرن

اسم های با حرف ظ باید در میان اسامی مدرن و به روز انجام شود. بهتر است نام انتخابی شما، به زبان لاتین به سهولت نوشته شود. چرا که شما از محل زندگی آتیه فرزند خود اطلاعی ندارید. انتخاب نام های مختصر و کوتاه نیز یکی از مهمترین اصول برای این رویه در نظر گرفته می شود. بهتر است نامی انتخاب کنید که افراد برای صرفه جویی در زمان، آن را خلاصه نکنند.

خواندن نام انتخابی شما نیز باید ساده باشد. نامی که شما برای فرزندتان انتخاب می کنید، تا پایان عمر همراه او است. این شاید مهمترین میراث و یادگاری شما برای فرزندتان باشد. پس در انتخاب آن نهایت دقت را به عمل آورید. برای انتخاب نام به چند سال آینده نیز توجه داشته باشید. ببینید نامی که بر می گزینید، برای سال های آینده هم جذاب و زیبا است و یا فقط در برهه زمانی حال حاضر مورد توجه قرار گرفته است.

خوش آهنگ و خوش صدا بودن نام دخترتان، در میزان علاقه افراد در آینده تاثیر گذار می باشد. بسیاری از افراد با شنیدن نام دخترتان او را مورد قضاوت قرار می دهند. از این رو این انتخاب برای دختران بسیار مهمتر است. پسران نیز با نام خود هویت اجتماعی به دست می آورند و در محل کار و تحصیل معرفی می شوند.

مرتب سازی بر اساس:
محبوب ترین‌ها
نام (آ تا ی)
نام (ی تا آ)
ظهیر

پشتیبان، یاور

ظاهر

آشکار، نمایان، از نام های پروردگار

ظهیرالدین

یار و یاور دین، پشتیبان دین

ظفر

نصرت، پیروز شدن، غلبه

ظریفه

مؤنث ظریف، دارای اجزا یا ساختار نازک و باریک همراه با ظرافت و تناسب

ظریف

دارای اجزا یا ساختار نازک و باریک همراه با ظرافت و تناسب، نکته سنج و نکته دان

ظهیره

مؤنث ظهیر، پشتیبان، یاور، ظهیرالدین

ظفردخت

مرکب از ظفر (پیروز) + دخت (دختر)

ظافر

پیروز

ظهور

پدیدار شدن، آشکار شدن

پرسش های متداول اسم های با حرف ظ

*️⃣ برترین اسم های با حرف ظ
اسم های ظهیر, ظاهر, ظهیرالدین
*️⃣ تعداد اسم های با حرف ظ
اسم های با حرف ظ ثبت شده بیش از 10 اسم است.
*️⃣ همه اسم های با حرف ظ مورد تایید ثبت احول است؟
اکثر اسم های با حرف ظ مورد تایید ثبت احوال می باشد.
فروشگاه نام نیکو