اولین بخشش و عنایت شما به فرزندانتان، انتخاب نام نیكوست. پیامبر اكرم (ص)
مرجع انتخاب نام فارسی
جستجوی هوشمند اسم
فیلترها
جستجو بر اساس:
نام
معنی نام
ابجد

جنسیت

دختر
پسر
همه

دسته بندی

اصیل ایرانی
بین المللی
پرنده
پیامبران و امامان
تاریخی
دخترانه-پسرانه
شاهنامه
شیک و باکلاس
طبیعت
قرآنی
گل
مذهبی
منظومه
موسیقی

ریشه نام

ترکی
لری
کردی
فارسی
مازندرانی
گیلکی
عربی
پهلوی
ارمنی
اوستایی
عبری
لاتین
سانسکریت
یونانی
فرانسوی
مغولی
زرتشتی
هندی
بلوچی

اسم های پسرانه با ظ

اسم پسر با ظ نیز محدودیت های بسیاری برای هموطنان عزیز به همراه می آورند. این اسامی بسیار کمیاب هستند و کمتر کسی در کشور ما نامش با چنین حرفی آغاز می شود. شما می توانید، هر یک از این اسامی بر مبنای اصول متعددی انتخاب و گزینش کنید. انتخاب هر یک از آن ها برای کودکان پسر و دختر بر مبنای برخی شرایط خاص انجام می گیرد. از آن جا که این اسامی محدود هستند، تنها در زمان هایی مورد استفاده قرار می گیرند که اسم های پسرانه با ظ، از بزرگان خانواده به ارث رسیده باشند و یا نام یک فرد مرده خانواده برای زنده نگه داشتن یاد و خاطر او مورد استفاده قرار می گیرد که ب حرف ظ آغاز می شود. در این زمینه در نظر گرفتن نام خانوادگی برخی افراد نیز اهمیت دارد. مثلا خانواده ای که با فامیلی ظیایی معرفی می شوند، اغلب نام فرزند پسر خود را ظیا می گذارد که هماهنگی خاصی در نام و نام خانوادگی فرزند ایجاد کند.

در هر کشوری از آیین های سنتی و قوانین موجود برای نام گذاری کودکان بهره می برند. به طور مثال در کشور هند، بسیاری از اسامی بر اساس حروف و علائم نجومی انتخاب می شوند. برخی از این علائم نشان دهنده زمان و مکان تولد کودک هستند و به نوعی به کودکان مرتبط می شوند. انتخاب در میان آن ها به باور و زعم بسیاری از مردم هند، خوش یمن است و آینده کودک را درخشان تر می کند.

انتخاب نام کودک در کشورهای دیگر

اسم های پسرانه با ظ، در هر کشوری بر اساس فرهنگ های موجود و سنن مورد توجه مردم انتخاب می شوند. در کشور هند، هر فرد از دو نام برخوردار است. در فرهنگ هند نام گذاری کودک گاها بر عهده عمه و یا خواهر پدر کودک انجام می گیرد و او باید نام کودک تازه متولد شده را تعیین کند.

اما در کشورهای آمریکایی، انتخاب نام بزرگان خانواده مانند پدربزرگ برای کودک پسندیده تر است. البته این رسم در آیین آسیایی ها قابل قبول نمی باشد. آن ها این کار را نشان دهنده بی احترامی به بزرگتر خانواده می دانند. آن ها بر این باور هستند که وقتی فرزند کوچک خود را بدون پیشوند و پسوند با نام بزرگتر خانواده صدا می زنند، احترام بزرگترهای خانواده را زیر پا می گذارند.

به همین خاطر کشورهای آسیایی از این رسم برای انتخاب اسم های پسرانه با ظ و با صدای Z  استفاده نمی کنند. برخی از مردم برای زمان بندی انتخاب اسم های پسرانه با ظ برای کودکشان نیز قوانین به خصوصی دارند، به طور مثال برخی معتقد هستند که تا زمانی که بند ناف کودک جدا نشده، انتخاب اسم برای او شگون ندارد. از این رو انتخاب نام برای او را به این زمان موکول می کنند. آن ها معتقد هستند که کودکی که همچنان بند ناف به او متصل است، هویت خاصی ندارد و نمی تواند، صاحب یک نام در دنیای واقعی شود.

مرتب سازی بر اساس:
محبوب ترین‌ها
نام (آ تا ی)
نام (ی تا آ)
ظهیر

پشتیبان، یاور

ظاهر

آشکار، نمایان، از نام های پروردگار

ظهیرالدین

یار و یاور دین، پشتیبان دین

ظفر

نصرت، پیروز شدن، غلبه

ظافر

پیروز

ظهور

پدیدار شدن، آشکار شدن

پرسش های متداول اسم های پسرانه با ظ

*️⃣ برترین اسم های پسرانه با ظ
اسم های ظهیر, ظاهر, ظهیرالدین
*️⃣ تعداد اسم های پسرانه با ظ
اسم های پسرانه با ظ ثبت شده بیش از 6 اسم است.
*️⃣ همه اسم های پسرانه با ظ مورد تایید ثبت احول است؟
اکثر اسم های پسرانه با ظ مورد تایید ثبت احوال می باشد.
فروشگاه نام نیکو