اولین بخشش و عنایت شما به فرزندانتان، انتخاب نام نیكوست. پیامبر اكرم (ص)
مرجع انتخاب نام فارسی
جستجوی هوشمند اسم
فیلترها
جستجو بر اساس:
نام
معنی نام
ابجد

جنسیت

دختر
پسر
همه

دسته بندی

اصیل ایرانی
بین المللی
پرنده
پیامبران و امامان
تاریخی
دخترانه-پسرانه
شاهنامه
شیک و باکلاس
طبیعت
قرآنی
گل
مذهبی
منظومه
موسیقی

ریشه نام

ترکی
لری
کردی
فارسی
مازندرانی
گیلکی
عربی
پهلوی
ارمنی
اوستایی
عبری
لاتین
سانسکریت
یونانی
فرانسوی
مغولی
زرتشتی
هندی
بلوچی

اسم های دخترانه با ث

اسم دختر با ث بسیار کمیاب هستند. انتخاب یک نام دخترانه که با این حرف فارسی شروع شود، کمی دشوار است. اما بسیاری از خانواده ها که اسامی تک و خاص را برای کودک خود می پسندند، از این نام ها استفاده می کنند. به همین خاطر نیز اسامی دخترانه ای که با حرف ث شروع می شوند، بسیار مورد توجه قرار گرفته اند. اسم های دخترانه با ث با همتای خود در میان اسامی پسرانه ست می شوند و به همین خاطر نیز گزینش این نام ها برای فرزندان یک خانواده به سهولت انجام می شود. در این مقاله می خواهیم، روند نام گذاری در کشورمان را مورد بررسی قرار دهیم. هر خانواده ای ایده آل های خاص خود را برای انتخاب اسم های دخترانه با ث و یا هر یک از حروف الفبای فارسی دارد. آن ها به گرایشات مذهبی و اخلاقی که در طول دوران زندگی مبنا قرار داده اند در ای زمینه توجه می کنند و با رعایت این نکات بهترین نام های زیبای دخترانه و پسرانه را گزینش خواهند کرد.

هر نامی که برای کودک شما انتخاب شود، بدون شک تا سالیان سال به همراه او و با او خواهد بود. در پاره ای موارد فرزندان وقتی به سنین بزرگسالی می رسند، از نام خود رضایت نداشته و در صدد تعویض آن بر می آیند. اما این فرایند نیز بسیار کار دشواری است و برخی افراد از عهده این کار بر نمی آیند. در این خصوص سخت گیری های بسیاری در اداره ثبت احوال کشور ما انجام می گیرد. به همین خاطر تغییر نام کار ساده ای نیست.

به همین خاطر پدر و مادرها باید همه جوانب را برای انتخاب نام کودک خود در نظر بگیرند و در این زمینه بی گدار به آب نزنند! به همین خاطر در این مقاله برخی از روش های انتخاب نام را به شما معرفی می کنیم که با استفاده از آن ها می توانید، نامی ماندگار برای کودک خود بر گزینید. با ما همراه باشید.

چگونه یک نام مناسب انتخاب کنم؟

اسم های دخترانه با ث  اگر چه زیبا هستند، اما تنها زیبایی آن ها برای انتخاب نام کودکان مورد توجه قرار نمی گیرد. در این خصوص بسیاری از فاکتورها مبنا قرار داده شده و مورد توجه هستند. از میان آن ها می توان به موارد زیر اشاره کرد که بسیاری از پدر و مادرها برای انتخاب نام کودکان خود مورد توجه قرار می دهند.

  • ساده نویسی نام انتخابی یک اصل اساسی است. نامی که برای کودک انتخاب می شود، باید به سادگی نوشته شود و ابهامی برای نوشتن آن وجود نداشته باشد. در غیر این صورت کودک در سنین مدرسه و دانشگاه و ... با مشکلات بسیاری رو به رو می شود.
  • ساده خوانی نام انتخابی نیز بسیار مهم است و بسیاری از خانواده ها این مسئله را نیز در نحوه انتخاب نام کودک مورد توجه قرار می دهند. از این رو نیز اسم هایی برای فرزند خود انتخاب می کنند که به سادگی خوانده شود.
  • انتخاب نامی متناسب با ریشه های فرهنگی کودک؛ آداب و رسوم هر یک از مناطق کشور ما در فرایند انتخاب نام مورد توجه قرار دارد.
مرتب سازی بر اساس:
محبوب ترین‌ها
نام (آ تا ی)
نام (ی تا آ)
ثنا

ستایش، دعا، شكر، سپاس

ثمین

گران‌بها، قیمتی، گران

ثریا

چهل‌چراغ، پروین (یکی از صورت های فلکی)

ثمر

میوه، بار، نتیجه و حاصل

ثمینا

منسوب به ثمین، گران‌بها

ثمینه

گرانبها، ارزشمند، قیمتی، نفیس

ثمیله

سرمه کشیده، ثمیلا

ثابته

یکی از ستارگان ثابت

ثمره

میوه، (به مجاز) نتيجه و حاصل

ثمن

بها، ارزش، قیمت

ثنایا

مجموع هشت دندان تیز جلو دهان که چهار در بالا و چهار در پایین قرار دارد، دندان پیش

ثمیلا

سرمه كشيده

ثانیه

واحد اندازه گیری زمان

ثروت

دارایی، توانگری، دولت

ثناگو

ستایشگر، مداح

ثمانه

با ارزش و گرانبها

پرسش های متداول اسم های دخترانه با ث

*️⃣ برترین اسم های دخترانه با ث
اسم های ثنا, ثمین, ثریا
*️⃣ تعداد اسم های دخترانه با ث
اسم های دخترانه با ث ثبت شده بیش از 16 اسم است.
*️⃣ همه اسم های دخترانه با ث مورد تایید ثبت احول است؟
اکثر اسم های دخترانه با ث مورد تایید ثبت احوال می باشد.
فروشگاه نام نیکو