اولین بخشش و عنایت شما به فرزندانتان، انتخاب نام نیكوست. پیامبر اكرم (ص)
مرجع انتخاب نام فارسی
جستجوی هوشمند اسم
فیلترها
جستجو بر اساس:
نام
معنی نام
ابجد

جنسیت

دختر
پسر
همه

دسته بندی

اصیل ایرانی
بین المللی
پرنده
پیامبران و امامان
تاریخی
دخترانه-پسرانه
شاهنامه
شیک و باکلاس
طبیعت
قرآنی
گل
مذهبی
منظومه
موسیقی

ریشه نام

ترکی
لری
کردی
فارسی
مازندرانی
گیلکی
عربی
پهلوی
ارمنی
اوستایی
عبری
لاتین
سانسکریت
یونانی
فرانسوی
مغولی
زرتشتی
هندی
بلوچی

اسم های پسرانه با ض

شاید برای انتخاب اسم پسر با ض به مشکل بخورید. اصولا این حرف هم در میان اسامی دخترانه و هم در میان اسامی پسرانه محدودیت هایی برای شما ایجاد می کند. بدون شک انتخاب نام در میان اسم های پسرانه با ض کمی سخت تر است. تنوع نام در این زمینه وجود ندارد و به همین خاطر خانواده ها به سادگی به نام مورد پسند نمی رسند.

هر یک از مردم در گوشه و کنار دنیا نیز مراسمات خاص خود را برای نام گذاری کودکان بر پا می کنند. در کشورهای مختلف نیز اهمیت نام گذاری کودک محرز شده و به همین خاطر از روش های خاصی برای این فرایند استفاده می کنند. ورود یک عضو تازه به خانواده در همه آیین ها مقدس و خوش یمن تلقی می شود و همه مردم اهمیت خاصی برای این کودکان قائل هستند. از انتخاب نام آن ها گرفته تا مراحل رشد و تربیت آن ها همگی با در نظر گرفتن آیین و رسومات قالب بر جامعه ای که کودک در آن زندگی می کند، انجام خواهند شد.

رسم و آیین مردم گوشه و کنار دنیا برای انتخاب اسم

اسم های پسرانه با ض یا صدای z در همه دنیا با در نظر گرفتن برخی حساسیت ها و قوانین خاص انتخاب می شوند. در بین مردمان مسیحی انتخاب نام یک فرایند مقدس است. برای انجام این فرایند از مراسم تعمید در کلیسا استفاده می شود. این مراسم در این مکان مقدس مسیحیان برگزار شده و همه اقوام و بستگان نوزاد نیز در آن حضور به عمل می آورند.

به این ترتیب این رویداد بزرگ به عنوان مهمترین بخش زندگی هر فرد شناخته می شود. برخی از خانواده های مذهبی برای انتخاب نام مراسم جداگانه ای برگزار کرده و در منزل خود این سنت را اجرا می کنند. چرا که آن ها اعتقاد دارند که انتخاب اسم ربطی به مراسمات مذهبی ندارد. در این مراسم پدر و مادر برای همه میهمانان صحبت می کنند و احساس واقعی خودشان را از به دنیا آمدن فرزند و وقایع پیش رو ابراز می کنند. این مراسم به مراسمات فارغ التحصیلی  فرزندان آن ها بسیار شباهت دارد.

در همه کشورها اعم از ژاپن، چین و کره نیز از آداب و رسوم خاصی برای نام گذاری کودک استفاده می شود. هر دسته از مردم در این کشورها، از یک سنت خاص در زمینه انتخاب نام کودک استفاده می کنند. در چین  و ژاپن مراسم تعیین نام در روز هفتم تولد کودک برگزار می شود. در کشور چین بسیاری از مردم در روز هفتم تولد کودک انتخاب نام کودک را انجام می دهند. هر یک از حروف چینی طرز تلفظ به خصوصی دارند. به همین خاطر نیز نام کوچک کودک در تک تک مدارک شناسایی او درج خواهد شد. این سیستم کمک می کند که کودک بهتر شناخته شود.

در کشور چین به دلیل جمعیت بالا، سال ها است که قوانین تک فرزندی اعمال می شوند و به همین خاطر انتخاب نام های ست برای فرزندان دیگر چندان کارایی ندارد.

مرتب سازی بر اساس:
محبوب ترین‌ها
نام (آ تا ی)
نام (ی تا آ)
ضیاء الدین

روشنایی دین، فروغ دین

ضیاء الحق

روشنائی و نورِ حق

ضیغم

شیر بیشه زار، شیر قوی، کنایه از فرد شجاع و دلیر

ضرغام

شیر درنده، (به مجاز) پهلوان، دلاور

ضیا

روشنایی، فروغ

ضحاک

در عربی بسیار خنده کننده

ضیافت

مهمانی

پرسش های متداول اسم های پسرانه با ض

*️⃣ برترین اسم های پسرانه با ض
اسم های ضیاء الدین, ضیاء الحق, ضیغم
*️⃣ تعداد اسم های پسرانه با ض
اسم های پسرانه با ض ثبت شده بیش از 7 اسم است.
*️⃣ همه اسم های پسرانه با ض مورد تایید ثبت احول است؟
اکثر اسم های پسرانه با ض مورد تایید ثبت احوال می باشد.
فروشگاه نام نیکو