اولین بخشش و عنایت شما به فرزندانتان، انتخاب نام نیكوست. پیامبر اكرم (ص)
مرجع انتخاب نام فارسی
جستجوی هوشمند اسم
فیلترها
جستجو بر اساس:
نام
معنی نام
ابجد

جنسیت

دختر
پسر
همه

دسته بندی

اصیل ایرانی
بین المللی
پرنده
پیامبران و امامان
تاریخی
دخترانه-پسرانه
شاهنامه
شیک و باکلاس
طبیعت
قرآنی
گل
مذهبی
منظومه
موسیقی

ریشه نام

ترکی
لری
کردی
فارسی
مازندرانی
گیلکی
عربی
پهلوی
ارمنی
اوستایی
عبری
لاتین
سانسکریت
یونانی
فرانسوی
مغولی
زرتشتی
هندی
بلوچی

اسم های دخترانه با ظ

اسم دختر با ظ برای دختر خانم ها در سنین مختلف مناسب خواهند بود. به همین خاطر هر یک از این اسامی برای تا پایان عمر افراد قابل استفاده خواهند بود. به همین سبب نیز بسیاری از پدر و مادرها از این نام های نیک برای کودکان خود استفاده می کنند. علت نام گذاری در جوامع بشری در سال های سال پیش برای افراد مشخص شده؛ اکنون همه می دانند که برای خطاب کردن دیگران باید نام آن ها را بدانند و با اسامی مشخص دیگران را صدا بزنند. به همین خاطر اولین نیاز هر فرد پس از تولد، یک نام مناسب است که با آن تا پایان عمر زندگی می کند.

در این گزارش اطلاعات بیشتری در رابطه با انتخاب اسم های دخترانه با ظ و سایر حروف الفبا ارائه می دهیم که به شما کمک می کنند در این زمینه تصمیمات بهتری داشته باشید. هر یک از اسامی که در این بخش ها مورد استفاده قرار می گیرند، باید از معنایی زیبا برخوردار باشند، ظاهر زیبایی داشته باشند و کودک از شنیدن آن نام، احساس خوبی داشته باشد! به همین خاطر انتخاب هر یک از این اسامی باید با در نظر گرفتن برخی حساسیت های مهم انجام شود.

در این خصوص توجه به فاکتورهای زیر حائز اهمیت می باشد:

آوا و صدای نام انتخابی کودک

برخی از اسم های دخترانه با ظ و سایر حروف الفبای فارسی، صدای خوشایندی ندارند، ممکن است دوستان کودک شما در سال های آینده او را با این اسامی به تمسخر بگیرند. در چنین شرایطی نمی توان انتظار داشت فرزند ما اعتماد به نفس بالایی داشته باشد. به همین خاطر نیز انتظار می رود، نامی برای او انتخاب کنید که از هر جهت موجبات آرامش او را فراهم کند.

 

انتخاب نام کودک بر اساس سیلاب های تشکیل دهنده

نام هایی که برای کودک خود انتخاب می کنید، بر اساس صدا و آوایی که دارند نیز دسته بندی می شوند؛ برخی از اسامی یک بخشی هستند و برخی از آن ها که حروف بیشتری دارند، از چند بخش تشکیل می شوند. اسم های یک بخشی مانند راد، ماه و.. طول کمتری دارند و اسامی دو بخشی مانند ندا، نگار، نیما و... طول و سیلاب های بیشتری را در بر می گیرند. هر یک از اسامی نام برده شده، نحوه نوشتن به خصوصی دارند. در صورتی که سیلاب های یک اسم بیش از حد طولانی شود، برای کودک خود انتخاب کنید، ممکن است اطرافیان نام خلاصه ای برای او انتخاب کنند که چندان برای فرزند شما مطلوب نخواهد بود.

به همین خاطر توصیه می کنیم، از همان ابتدا از اسامی دو سیلابه یا نهایتا سه بخشی استفاده کنید تا تلفظ آن توسط اطرافیان ساده تر شود. در نظر بگیرید که اطرافیان شما تعداد بیشتری از خانواده درجه یک کودک دارند و تلفظ نام کودک شما بیشتر توسط آن ها صورت می گیرد. پس نامی انتخاب کنید که از این مسئله تاثیر نامطلوبی نگیرد. اسامی حرف ظ نیز با بخش ها و تعداد سیلاب های مختلفی دسته بندی می شوند.

مرتب سازی بر اساس:
محبوب ترین‌ها
نام (آ تا ی)
نام (ی تا آ)
ظریفه

مؤنث ظریف، دارای اجزا یا ساختار نازک و باریک همراه با ظرافت و تناسب

ظریف

دارای اجزا یا ساختار نازک و باریک همراه با ظرافت و تناسب، نکته سنج و نکته دان

ظهیره

مؤنث ظهیر، پشتیبان، یاور، ظهیرالدین

ظفردخت

مرکب از ظفر (پیروز) + دخت (دختر)

فروشگاه نام نیکو