مرجع انتخاب نام فارسی

پرهام

نام نیکو
صورت فارسی اسم ابراهیم، فرشته‌ خوبی

اطلاعات اسم پرهام

جنسیت پسر
نام به انگلیسی parham
افراد دارای این نام 54659
تلفظ به فارسی پَرهام
ابجد 248
تلفظ نام به انگلیسی /parhām/
ریشه نام فارسی

معنی اسم پرهام در ثبت احوال

(صورت فارسي برهام، ابراهيم)

توضیحات تکمیلی

توضیحات تکمیلی اسم پرهام

معنی اسم پرهام در لغت‌نامه دهخدا :
نامی است پارسی باستانی و معرب آن براهیم است.

پرهام(به انگلیسی: Parham | parhām)، یکی از قدیمی ترین نام های پارسی به معنی "فرشتهٔ خوبی" است. در اصل به صورت پیرهمه (پدرِ همه) بوده که به صورت مخففِ پرهام درآمده است. از آنجا که حرف "پ" در عربی "ب" تلفظ می گردد، در زبان عربی به صورت "برهام" و بعدها به لحاظ زیباییِ تلفظ و آهنگ در زبان عربی، به صورت ابراهیم در آمده است. همانگونه که در زبان آذری نیز به صورت "ایبراهیم" و در زبان عبری و انگلیسی به صورت "آبراهام"(به انگلیسی: Abraham) تلفظ می گردد.

ابراهیم: پدر مهربان، نام یکی از پیامبران الهی، نام چهاردهمین سوره قرآن مجید

نام های هم آوا

توضیحات نام نیکو

این جمله را باید بارها شنیده باشید که "کودکان فرشته‌اند" آیا شما هم به این جمله اعتقاد دارید که بچه‌ها مثل فرشته‌ها پاک و خوب هستند؟ به نظرتان چرا این انسان‌های کوچک اینهمه خواستنی و معصوم هستند؟ پاسخ این است که آنها تازه به دنیا آمده‌اند و هرحرفی که میزنند یا هرکاری که می‌کنند از روی صداقت و بی‌تجربگی است برای همین است که ما هیچ انتظاری از آنها نداریم و حتی از دستشان و کارهایی که می‌کنند رنجیده نمی‌شویم. تنها ناآگاهی‌ای که دلپذیر و دوست‌داشتنی است، نادانی کودکانه است، چراکه آنها تازه ابتدای مسیر هستند و همواره در حال یادگیری و تجربه کردن. بچه‌ها مثل فرشته‌های آسمانی وارد زندگی مردان و زنان زمینی می‌شوند تا خوشحالی و پاکی را با خود به زندگی‌اشان بیاورند، پس چه بهتر که این فرشته‌ها نامی زیبا داشته باشند که معنا و مفهوم "فرشته بودن " را داشته باشد. نامی که در سطرهای بعد به شما معرفی خواهیم کرد، نامی است که می‌توانید برای پسر کوچکتان انتخاب کنید. نامی که درزبان فارسی، عربی و حتی انگلیسی معادل آن وجود دارد. مطمئنا با زندگی حضرت ابراهیم(ع) آشنایی دارید، ایشان کسی بودند که به دستور نمرود از آزمون آتش به سلامت بیرون آمدند و آتش را به اذن خداوند گلستان کردند. ایشان با این کار پاکی خود را به اثبات رساندند. نام ابراهیم که در زبان ترکی ایبراهیم خوانده میشود معرب نام پارسی و اصیل "پرهام" است. شاید به ظاهر شبیه نباشند اما یکی هستند. حرف "ب" در زبان عربی بخاطر عدم توانایی تلفظ "پ" بجای آن می‌نشیند و پرهام به برهام تبدیل می‌شود، برای آسانی و زیبایی نام برهام ،بعدها این نام به ابراهیم تغییر می‌یابد که در زبان انگلیسی همان آبراهام است. و اما برسیم به معنای نام پرهام. پرهام به معنای "فرشته‌ی خوبی‌ها" است. پرهام در اصل "پدر همه" معنا می‌شده است که به پرهام ساده شد. بله پرهام کسی است که چون فرشته و یا پدری از همه محافظت می‌کند و با خوبی‌هایش خاطره‌های خوبی را برای آنان رقم خواهد زد.

نظرات قشنگتون رو درباره‌ی این اسم با ما درمیون بذارید. منتظریم

توضیحات نام نیکو اسم پرهام

نظرسنجی انتخاب نام

بعدی
قبلی
نظرسنجی انتخاب اسم

اگه بین چندتا اسم شک دارید، می تونید یه نظرسنجی بسازید و نظر دیگران رو درباره اسم هاتون متوجه بشید.

ایجاد نظرسنجی جدید لیست نظرسنجی ها

فرزند شما آینده ساز است

اگه اسم فرزند شما هم پرهام هست، می تونین عکس پرهام جان رو برامون بفرستین تا هم تو این صفحه عکسشو قرار بدیم، هم یه صفحه مخصوص برای دلبندتون درست کنیم. (آلبوم عکس مجازی فرزند شما)

ارسال عکس پرهام
ارسال عکس کودک
ارسال عکس پرهام
چقدر نام پرهام را دوست دارید؟
رای کاربران به نام پرهام
امتیاز 4.4 از 119 رای
اگه اسم شما هم پرهام هست، حاضری بزنید
31 نفر حاضری زده اند
من هم پرهام هستم

مشاوره انتخاب اسم

من پرهام هستم، اسم فرزند اول ما پویا هست و اسم های بردیا، پدرام و پارسا رو دوست داریم.

برای دختر آیندم چه اسمی بذاریم خوبه؟


پیشنهاد نام نیکو برای شما:

دوست دارین نام نیکو به شما هم اسم پیشنهاد بده؟
مشاوره اسم آنلاین
معنی اسم  پرهام
نظرات
خیلی خوشحال می شیم نظرتون رو درباره این اسم بدونیم
نظرات اسم پرهام