اولین بخشش و عنایت شما به فرزندانتان، انتخاب نام نیكوست. پیامبر اكرم (ص)
مرجع انتخاب نام فارسی
نعمت
نام نیکو

معنی نعمت

: بخشش، دارایی، آسایش

اطلاعات اسم نعمت

جنسیت اسم نعمت 🧑 پسر
نعمت به انگلیسی neemat 🆎
تعداد نعمت ها در ایران 👶 23842
تلفظ نعمت به فارسی 📣 نِعمَت
ابجد اسم نعمت 🔢 560
تلفظ نعمت به انگلیسی /neemat/ 📣
ریشه اسم نعمت 🌍 عربی
مورد تایید ثبت احوال تایید شده

معنی اسم نعمت در ثبت احوال

۱- هر چيزي كه باعث شادكامي، آسايش زندگي و سعادت انسان مي شود؛ ۲- (در قديم) مال، ثروت؛ ۳- عطا، بخشش؛ ۴- نيكي، خوبي؛ ۵- محصول؛ ۶- روزي، رزق؛ ۷- هديه، تحفه؛ ۸- (در قديم) (به مجاز) غذا.

توضیحات تکمیلی نعمت

توضیحات تکمیلی اسم نعمت

معنی اسم نعمت در فرهنگ فارسی عمید:
احسان، نیکی. [قدیمی] بهره، مال، روزی. [قدیمی] خوشی.

معنی اسم نعمت در فرهنگ معین:
احسان، نیکی. مال، روزی. جمع : نعم، نعمات.

معنی اسم نعمت در فرهنگ فارسی:
آنچه باعث خوشی و شادکامی شخص باشد، فراخی و آسایش در زندگی. عطا، بخشش، احسان، نواخت، هدیه. مال، خواسته.

معنی اسم نعمت در لغت‌نامه دهخدا:
مال. ثروت. دسترس. دارایی. روزی. نعیم. نیکی. فراخی. خصب. خیر. برکت. آسودگی. تن آسانی. سرور. شادمانی. محصول. حاصل ارضی چون گندم و جو و حبوب و میوه.

بادی کودکانه
لیست محصولات نام نیکو مناسب با سن فرزند شما

اسم های شبیه نعمت

توضیحات نام نیکو

بدون شک بزرگترین نعمت و مرحمت خداوند می تواند هدیه فرزندی به شما باشد، برای مثال پسری که با آمدنش زندگی شما را دگرگون می کند و عشق و صفا را همراه خود می آورد، لذا شما ام می توانید با نامی که برایش انتخاب می کنید شکر این نعمت را به جای آورید، لذا چه نامی زیباتر و نیکوتر از نعمت که می تواند گزینه ای ایده آل برایتان باشد.

نعمت از نام های اصیل پسرانه با ریشه عربی که به معنای: احسان و بخشش خداوند، آنچه باعث خوشی و شادکامی شخص باشد، دارایی و آسایش ذکر شده است، همچنین میرزا محمود فسایی متخلص به نعمت، از سرایندگان قرن سیزدهم هجری قمری بوده است.

که در حساب خرد نیست سهو بر قلمت
مرا ذلیل مگردان به شکر این نعمت
حافظ


آیا بزرگترین نعمت زندگی شما نیز تولد فرزندتان است؟ نظرات خود را برای ما بفرستید.

توضیحات نام نیکو اسم نعمت

نظرسنجی انتخاب نام

بعدی
قبلی
نظرسنجی انتخاب اسم

اگه بین چند تا اسم شک دارین، می تونین یه نظر سنجی بسازین و نظر دیگران رو درباره اسم هاتون متوجه بشین.

ایجاد نظرسنجی جدید لیست نظرسنجی ها
سیسمونی خریدین؟

نام نیکو، از انتخاب نام تا خرید سیسمونی، همراه شماست

مشاوره انتخاب اسم

من پرهام هستم، اسم فرزند اول ما پویا هست و اسم های بردیا، پدرام و پارسا رو دوست داریم.

برای دختر آیندم چه اسمی بذاریم خوبه؟


پیشنهاد نام نیکو برای شما:
دوست دارین نام نیکو به شما هم اسم پیشنهاد بده؟
مشاوره اسم آنلاین
محصولات نام نیکو

با آرامش خاطر از نام نيكو خريد كنيد؛ هم تعویض می‌کنیم و هم پس می‌گیریم

بعدی
قبلی
فرزند شما آینده ساز است

اگه اسم فرزند شما هم نعمت هست، می تونین عکس نعمت جان رو برامون بفرستین تا هم تو این صفحه عکسشو قرار بدیم، هم یه صفحه مخصوص برای دلبندتون درست کنیم. (آلبوم عکس مجازی فرزند شما)

ارسال عکس نعمت
ارسال عکس کودک
ارسال عکس نعمت
چقدر نام نعمت را دوست دارید؟
رای کاربران به نام نعمت
امتیاز 3.9 از 31 رای
اگه اسم شما هم نعمت هست، حاضری بزنید
22 نفر حاضری زده اند
من هم نعمت هستم
معنی اسم  نعمت
برای ذخیره، روی تصویر کلیک کنید

تجربه‌های تربیت فرزند

دختر من خیلی شلخته هست باهاش چیکار کنم؟ 59 تجربه ثبت شده چطور میتونیم برای بچه های بعدی اسمی انتخاب کنیم که به بچه های قبلی بیاد؟ 43 تجربه ثبت شده چه جوری به سوالات خیالی بچه جواب بدم ؟ 12 تجربه ثبت شده چطور اعتماد به نفس بچه رو بالا ببریم؟ 46 تجربه ثبت شده چیکار کنیم دخترمون محجبه بار بیاد؟ 22 تجربه ثبت شده اگر از چیزی بچه گریه کرد و هر کار کردیم گریه اش بند نیامد چجوری آرامش کنیم ؟ 36 تجربه ثبت شده شیر شب نوزاد رو چه زمانی و چطوری حذف کنیم ؟ 27 تجربه ثبت شده چطوری اتاق خواب بچه رو جدا باید کرد؟ 24 تجربه ثبت شده برای غذا نخوردن بچه چه راهکاری خوبه؟ 38 تجربه ثبت شده به نظرتون بهترین روش برای انتخاب اسم چیه؟ 68 تجربه ثبت شده آیا در ۲۰ سالگی فرزند داشتن خوبه ؟ نظرتون چیه دربارش ؟ 91 تجربه ثبت شده چیکار کنیم بچه خودش بخوابه ؟ بدون لالایی و رو پا گذاشتن 33 تجربه ثبت شده به نظرتون، اگه اسمی که انتخاب کردیم رو بقیه دوست نداشتن، چیکار کنیم؟ 75 تجربه ثبت شده بچم همش می‌ترسه دزد بیاد خونمون نمی‌خوابه چی کار کنم؟ 16 تجربه ثبت شده با پسر بچه ی ۱۰ سالم که همش بهونه گیری میکنه و خواسته ها ی زیادی داره چی کار کنم .و چی کار کنم مسئولیت پذیر باشه 9 تجربه ثبت شده تو خونه های آپارتمانی، چه بازی هایی میشه با بچه انجام داد؟ 49 تجربه ثبت شده دخترم خیلی بستنی میخوره چی کارش کنم؟ 42 تجربه ثبت شده به نظرتون سوراخ کردن گوش دختر بچه برای گوشواره خوبه؟ اگه بله چه سنی بهتره؟ 76 تجربه ثبت شده چیکار کنیم بچه نترسه و شجاع بار بیاد؟ 73 تجربه ثبت شده با نوزادن چطوری بازی می کنین و سرگرمشون می کنین؟ 32 تجربه ثبت شده چجوری بچه رو با ادب و با تربیت بار بیاریم ؟ 56 تجربه ثبت شده چگونه میتونم از جیق زدن بچم جلو گیری کنم؟ 19 تجربه ثبت شده نظرتون درباره هم آوایی نام و نام خانوادگی برای انتخاب اسم چیه؟ 29 تجربه ثبت شده سلام برای وزن گیری نوزاد چیکار کنم ؟ 20 تجربه ثبت شده چطوری بچه رو از پوشک بگیریم؟ 20 تجربه ثبت شده با بچه ای که زیاد با گوشی کار میکنه، چیکار کنیم؟ 77 تجربه ثبت شده با نوزادن چطوری بازی می کنین و سرگرمشون می کنین؟ 32 تجربه ثبت شده دخترم از شکست خیلی میترسه وقتی تو کاری حرفه ای و می خواد توش پیشرفت کنه یا مسابقه بده به شکست فکر میکنه و عقب میکشه چیکارش کنم؟ 36 تجربه ثبت شده نظرتون در مورد اسم های دو بخشی مثل محمد حسین، فاطمه زهرا و ... چیه؟ 67 تجربه ثبت شده سلام و عرض ادب چطور و چه موقع به بچه نماز خواندن یاد دهیم؟ 68 تجربه ثبت شده
نظرات
خیلی خوشحال می شیم نظرتون رو درباره این اسم بدونیم
نظرات اسم نعمت
سایر مطالب نام نیکو
راهنمای انتخاب نام برای فرزند
فکر می کنید که وقتی فرزندتان را صدا می کنید چگونه به نظر می رسد: شنیدن آن خوب است یا خشن است؟ آیا با نام خانوادگی شما خوب هم آهنگ هست؟ نکته حائز اهمیت توجه به معنای اسم است، اینکه معنای منفی نام در آینده و  زندگی اجتماعی فرزندتان بسیار تأثیر گذار است. این برایمان مهم نباشد که به خاطر هم خوانی اسم با نام خانودگی یا تلفظ راحت اسم حتما پافشاری برای انتخاب نام داشته باشید. بعضی از والدین فکر می کنند نام های طولانی تر با نام های کوتاهتر بهتر هم صدا می شوند ، در حالی که برخی دیگر برعکس فکر می کنند. و بعضی ها فکر می کنند ترکیب یک نام اول که به یک حرف صدادار با یک نام خانوادگی که با یک حرف صدادار شروع یا  ختم می شود ، معمولاً ایده خوبی نیست ، زیرا نام ها در کنار هم خوانده می شوند. انتخاب اسم برای فرزند تان دشواری های مختص خود را به همراه دارد، مثلا انتخاب نام توسط بزرگان خانواده، اعتقاد به اینکه اسامی بزرگان خانواده روی فرزندانمان ما باشد، پیشنهاد اطرافیان و انتظارات والدین طرفین شرایط سختی را برایمان بوجود می‌آورد. انتخاب اسم روی فرزندمان که تازه به دنیا آمده، یک انتخاب بسیار مهمی است که تا آخر عمر با او همراه خواهد بود، پس در ادامه همراهمان باشید تا بهترین گزینش را داشته باشید. برخی‌ها بسیار پیش از آنکه بچه‌دار شوند یا حتی ازدواج کنند، نام‌هایی را برای کودک‌آینده‌شان برمی‌گزینند.چنین جمله‌ای را لابد شنیده‌اید: «اگر روزی بچه‌دار شوم، اگر پسر بود اسمش را می‌گذارم… و اگر دختر بود… .» این نام‌ها گاه اسم هنرمندی است که شیفته‌اش هستیم، بعضی وقت‌ها نام دوستی است که رابطه خیلی نزدیکی با او داریم، گاه نام یک شخصیت مهم است یا… .  گذاشتن اسم بزرگ خانواده بر روی فرزند یکی از سنت هایی که بین خانواده های ایرانی جاریست انتخاب نام  پدربزرگ یا مادربزرگ ها روی نوزاد است.  نظر خانواده با گذاشتن اسم فرد فوت شده زنده کردن او در بین خاندان است. یا برخی با انتخاب  نام بزرگتری که در حال حیات است فقط به نشانه عشق و احترام به فرد متقابل این حرکت را می کنند.;
بعدی
قبلی

پرسش های متداول اسم نعمت

*️⃣ ریشه اسم نعمت چیست؟
ریشه اسم نعمت عربی است.
*️⃣ چند نفر اسم شون نعمت هست؟
تاکنون 23842 نفر با اسم نعمت در ثبت احوال ثبت شده است.
*️⃣ چه اسم هایی به نعمت میاد؟
اسم های دعبل، منعم، نعیم، نعمت الله، همت
فروشگاه نام نیکو