محمد

معنی اسم محمد
ستوده، بسیار تحسین شده، نام پیامبر اسلام(ص)، نام سوره چهل و هفتم قرآن مجید

اطلاعات ثبت احوال

تلفظ به فارسی
محمد
نام به انگلیسی
mohammad
جنسیت
پسر
افراد دارای این نام
2623649
ابجد
92
ریشه نام
عربی
تلفظ نام به انگلیسی
/mohammad/

معنی اسم محمد در ثبت احوال

محمد: در لغت از واژه « حمد» بخاطر كثرت حمد و ستايش خداوند است محمد آخرين فرستاده خدا ، نام پيامبر گرامي اسلام (ص) است كه خلق عظيم آفرينش و جميع انبياء و اولياء در او جمع شده است « و انك لعلي خلق عظيم» رسول خدا (ص) فرمود : هر گاه بر فرزندتان نام « محمد » نهاديد او را گرامي بداريد و در مجالس برايش جا بازكنيد و بر او چهره در هم نكشيد و نيز فرمودند: « هيچ سفره اي نيست كه برآن كسي به نام احمد يا محمد حاضر شود جز اينكه آن منزل دو بار در روز تقديس مي شود هر كس را نام « محمد » باشد و حرمت آن در ميان خانواده حفظ شود و با ذكر نام « محمد» همه بانك صلوات سردهند ، خداوند متعال اعضاي خانواده را در درجات عالي بهشت مسكن مي دهد تا جائيكه فرشتگان از درخشش نور آنها مبهوت مي شوند . همچنين كساني را كه نام « محمد » است اعمال آنها گم نمي شود و همواره مورد ستايش و تكريم مردم واقع مي شوند و هركس به « حمد خدا» مداومت نمايد و شكر اين نامگذاري را بجا آورد خداوند متعال او را ازلغزش ها مصونيت مي بخشد و شوق عبادت و رياضت را در او تقويت مي كند و در روز قيامت در صف امت محمدي (ص) قرار مي گيرد و از شفاعت آن بزرگوار بهره مند مي گردد. همچنين عظمت نام « محمد» به حدي است كه صاحبان اين نام از سوي فرشتگان حفاظت مي شوند. محمد مقتـداي اولين است محمد پيشواي مسلمـين است محمد گوهــر درياي تقوي محمـد قرب او تـا اوج ادنـــي خوشا آنكس محمد نام دارد شــراب كوثــري درجـام دارد

توضیحات تکمیلی

توضیحات تکمیلی اسم محمد

معنی اسم محمد در فرهنگ معین :
ستوده شده ، ستایش شده

معنی اسم محمد در فرهنگ فارسی عمید :
چهل وهفتمین سورۀ قرآن کریم، مدنی، دارای ۳۸ آیه

توضیحات نام نیکو

شما دوست دارید وقتی یک نفر اسم فرزند شما را می‌شنود به چه چیزی فکر کند؟
مثلا اینکه اسم فرزند شما یادآور شخصی باشد که نجات‌بخش انسان‌های بسیاری از جهل و نادانی است و برای خداوند و فرشتگانش بسیار عزیز است چطور است؟ اسمی که انسان را به یاد خدا می‌اندازد و جمعیت زیادی در سطح جهان هستند که به صاحب آن ارادت دارند.

به قول شاعر:

ماه، فرو مانَد از جمال محمّد
سرو نباشد به اعتدال محمّد
قدر فلک را کمال و منزلتی نیست
در نظر قدر، با کمال محمّد


پس اگر دوست دارید فرزند شما همواره به یاد خدا و پیامبرش باشد، دینداری‌اش را حفظ کند، همه او را با عزت و احترام صدا بزنند و با شنیدن نامش به یاد پیامبر خدا بیفتند نام فرزند خود را محمد بگذارید.

توضیحات نام نیکو اسم محمد

فرزند شما آینده ساز است

اگه اسم فرزند شما هم محمد هست، می تونین عکس محمد جان رو برامون بفرستین تا هم تو این صفحه عکسشو قرار بدیم، هم یه صفحه مخصوص برای دلبندتون درست کنیم. (آلبوم عکس مجازی فرزند شما)

ارسال عکس کودک
ارسال عکس محمد
ارسال عکس محمد
چقدر نام محمد را دوست دارید؟
رای کاربران به نام محمد
امتیاز 4.5 از 114 رای
اگه اسم شما هم محمد هست، حاضری بزنید
122 نفر حاضری زده‌اند
من هم محمد هستم
معنی اسم  محمد
نظرات
خیلی خوشحال می‌شیم نظرتون رو درباره این اسم بدونیم
نظرات اسم محمد
ریحانه
ریحانه
‫۲ ماه قبل، پنج شنبه ۲۰ شهریور ۱۳۹۹، ساعت ۲۱:۰۷

محمد جان اسمت قشنگ ترینننننن اسم روی زمینه حتی وقتی به اسمت فکر میکنم با اینکه محمدهای زیادی تو فامیل و اشنا داریم ولی انگاری اسم فرق داره خیلی دوست دارم خب

پاسخ دادن
اینستاگرام نام نیکو
دنبال کردن نام نبکو در اینستاگرام