اولین بخشش و عنایت شما به فرزندانتان، انتخاب نام نیكوست. پیامبر اكرم (ص)
مرجع انتخاب نام فارسی

عبدالله

نام نیکو
بنده خدا

اطلاعات اسم عبدالله

جنسیت اسم عبدالله 🧑 پسر
عبدالله به انگلیسی abdollah 🆎
تعداد عبدالله ها در ایران 👶 331205
تلفظ عبدالله به فارسی 📣 عبدالله
ابجد اسم عبدالله 🔢 142
تلفظ عبدالله به انگلیسی /abdollāh/ 📣
ریشه اسم عبدالله 🌍 عربی

معنی اسم عبدالله در ثبت احوال

۱- بنده‌ي خدا؛ ۲- (در تصوف) به معني انسان كامل است؛ ۳- (اَعلام) ۱) عبدالله ابن عبدالمطلب: [حدود ۵۵۴-۵۷۹ میلادی] پدر حضرت محمّد(ص) پیامبر اسلام، که اندکی پیش از تولد وی بر اثر بیماری در مدینه وفات یافت؛ ۲) عبدالله ابن جحش: [قرن اول هجری] صحابی و پسر عمه‌ي پیامبر اسلام(ص) و از مهاجران به حبشه، در جنگ احد کشته شد؛ ۳) عبدالله ابن عمر: [۱۰ پیش از هجرت – ۷۳ قمری] صحابی پیامبر اسلام(ص) و پسر عمر خلیفه. که در همه‌ي جنگهای پیامبر و بسیاری فتوحات اسلام شرکت داشت؛ ۴) عبدالله ابن طاهر: سومین امیر [۲۱۳-۲۳۰ قمری] سلسله‌ي طارهیان در خراسان، از حامیان ادبیات و هنر؛ ۵) عبدالله تیموری: شاه [۸۵۴-۸۵۵ قمری] سلسله‌ي تیموری که پس از کشته شدن عبداللطیف در ماوراءالنهر بر تخت نشست و در جنگ با ابوسعید گورکانی کشته شد؛ ۶) عبدالله ازبک: امیر [۹۹۱-۱۰۰۶ قمری] سلسله‌ي شیبانیان در ماوراءالنهر و ترکستان که بر بخارا، بلخ، سمرقند، تاشکند، فرغانه، بدخشان، خوارزم و خراسان دست یافت و دولت نیرومندی تأسیس کرد.

توضیحات تکمیلی

توضیحات تکمیلی اسم عبدالله

معنی اسم عبدالله در فرهنگ فارسی :
بنده خدا، جمع: عباد الله. انسان کامل. (اسم) نامی است از نام‌های مردان .

معنی اسم عبدالله در فرهنگ معین :
بنده خدا. جمع: عبادالله، نامی است از نام‌های مردان.

نام های هم آوا

توضیحات نام نیکو

در بوتهٔ قلاشان چون پاک شدی زر شو
وندر صف مهجوران چون صبح شدی دم زن
تاج «انا عبدالله» بر تارک عیسی نه
مهری ز سخن گفتن بر دو لب مریم زن

سنایی


اسم عبدالله یک اسم بسیار معنوی برای پسران است و وقتی کسی چنین اسمی برای فرزندش انتخاب می‌کند یعنی می‌خواهد فرزندش زندگی‌ای سراسر عشق و بندگی برای خدای متعال داشته باشد.

آیا خوشبختی و کمال انسان جز در راه بندگی کردن برای «الله» است؟ اگر با تمام وجود به چنین حقیقتی ایمان دارید این اسم پسرانه بهترین انتخاب برای شماست.

به توضیحات این نام که نگاه کنید می‌بینید چه انسان‌های شریفی به آن خوانده می‌شدند. خوب است در این میان یادی هم از خواجه عبدالله انصاری یا پیر هرات کنیم... عارف صاحب‌نامی که زیباترین مناجات‌ها را دارد و در یکی از آن‌ها می‌گوید:

الهی در دل ما جُز محبت مکار و بر این جان‌ها جز الطاف و مرحمت مدار و بر این کشت ها جُز باران رحمت مبار.
الهی قبلهٔ عارفان خورشید روی تو است و محراب جان‌ها طاق ابروی تو است و مسجد اقصی دل‌ها حریم کوی تو است، نظری بسوی ما فرما که نظر ما به سوی تو است.


باشد که همه ما بنده خوب خدا باشیم. شما درباره این اسم زیبای عربی چه فکر می‌کنید؟ اسم عبدالله چه احساسی را در شما زنده می‌کند؟

توضیحات نام نیکو اسم عبدالله

نظرسنجی انتخاب نام

بعدی
قبلی
نظرسنجی انتخاب اسم

اگه بین چند تا اسم شک دارین، می تونین یه نظر سنجی بسازین و نظر دیگران رو درباره اسم هاتون متوجه بشین.

ایجاد نظرسنجی جدید لیست نظرسنجی ها

مشاوره انتخاب اسم

من پرهام هستم، اسم فرزند اول ما پویا هست و اسم های بردیا، پدرام و پارسا رو دوست داریم.

برای دختر آیندم چه اسمی بذاریم خوبه؟


پیشنهاد نام نیکو برای شما:

دوست دارین نام نیکو به شما هم اسم پیشنهاد بده؟
مشاوره اسم آنلاین

سیسمونی خریدین؟

اگه شما هم محصول یا خدماتی در حوزه مادر و کودک دارین، براي بهتر ديده‌شدن باما تماس بگیرین. تماس با نام نیکو

فرزند شما آینده ساز است

اگه اسم فرزند شما هم عبدالله هست، می تونین عکس عبدالله جان رو برامون بفرستین تا هم تو این صفحه عکسشو قرار بدیم، هم یه صفحه مخصوص برای دلبندتون درست کنیم. (آلبوم عکس مجازی فرزند شما)

ارسال عکس عبدالله
ارسال عکس کودک
ارسال عکس عبدالله
چقدر نام عبدالله را دوست دارید؟
رای کاربران به نام عبدالله
امتیاز 3.9 از 142 رای
اگه اسم شما هم عبدالله هست، حاضری بزنید
88 نفر حاضری زده اند
من هم عبدالله هستم
معنی اسم  عبدالله
برای ذخیره، روی تصویر کلیک کنید

انگلیسی برای کودکان

دوست دارید فرندتون زبان انگلیسی رو مثل زبان مادریش یاد بگیره؟

دوست دارید فرندتون زبان انگلیسی رو مثل زبان مادریش یاد بگیره؟
آموزش رایگان زبان به کودک
مشاهده آموزش
میدونستین میشه به جنین هم انگلیسی یاد داد؟!
آموزش رایگان زبان به جنین
مشاهده آموزش

تجربه‌های تربیت فرزند

برای غذا نخوردن بچه چه راهکاری خوبه؟ 38 تجربه ثبت شده دختر من خیلی شلخته هست باهاش چیکار کنم؟ 59 تجربه ثبت شده چطور میتونیم برای بچه های بعدی اسمی انتخاب کنیم که به بچه های قبلی بیاد؟ 43 تجربه ثبت شده چیکار کنیم بچه نترسه و شجاع بار بیاد؟ 73 تجربه ثبت شده با نوزادن چطوری بازی می کنین و سرگرمشون می کنین؟ 32 تجربه ثبت شده با نوزادن چطوری بازی می کنین و سرگرمشون می کنین؟ 32 تجربه ثبت شده چطوری بچه رو از پوشک بگیریم؟ 20 تجربه ثبت شده شیر شب نوزاد رو چه زمانی و چطوری حذف کنیم ؟ 27 تجربه ثبت شده با بچه ای که زیاد با گوشی کار میکنه، چیکار کنیم؟ 77 تجربه ثبت شده با پسر بچه ی ۱۰ سالم که همش بهونه گیری میکنه و خواسته ها ی زیادی داره چی کار کنم .و چی کار کنم مسئولیت پذیر باشه 9 تجربه ثبت شده چطوری اتاق خواب بچه رو جدا باید کرد؟ 24 تجربه ثبت شده دخترم از شکست خیلی میترسه وقتی تو کاری حرفه ای و می خواد توش پیشرفت کنه یا مسابقه بده به شکست فکر میکنه و عقب میکشه چیکارش کنم؟ 36 تجربه ثبت شده چطور اعتماد به نفس بچه رو بالا ببریم؟ 46 تجربه ثبت شده چجوری بچه رو با ادب و با تربیت بار بیاریم ؟ 56 تجربه ثبت شده چگونه میتونم از جیق زدن بچم جلو گیری کنم؟ 19 تجربه ثبت شده اگر از چیزی بچه گریه کرد و هر کار کردیم گریه اش بند نیامد چجوری آرامش کنیم ؟ 36 تجربه ثبت شده به نظرتون سوراخ کردن گوش دختر بچه برای گوشواره خوبه؟ اگه بله چه سنی بهتره؟ 76 تجربه ثبت شده دخترم خیلی بستنی میخوره چی کارش کنم؟ 42 تجربه ثبت شده چیکار کنیم بچه خودش بخوابه ؟ بدون لالایی و رو پا گذاشتن 33 تجربه ثبت شده چیکار کنیم دخترمون محجبه بار بیاد؟ 22 تجربه ثبت شده سلام برای وزن گیری نوزاد چیکار کنم ؟ 20 تجربه ثبت شده نظرتون درباره هم آوایی نام و نام خانوادگی برای انتخاب اسم چیه؟ 29 تجربه ثبت شده به نظرتون، اگه اسمی که انتخاب کردیم رو بقیه دوست نداشتن، چیکار کنیم؟ 75 تجربه ثبت شده نظرتون در مورد اسم های دو بخشی مثل محمد حسین، فاطمه زهرا و ... چیه؟ 67 تجربه ثبت شده به نظرتون بهترین روش برای انتخاب اسم چیه؟ 68 تجربه ثبت شده چه جوری به سوالات خیالی بچه جواب بدم ؟ 12 تجربه ثبت شده تو خونه های آپارتمانی، چه بازی هایی میشه با بچه انجام داد؟ 49 تجربه ثبت شده بچم همش می‌ترسه دزد بیاد خونمون نمی‌خوابه چی کار کنم؟ 16 تجربه ثبت شده آیا در ۲۰ سالگی فرزند داشتن خوبه ؟ نظرتون چیه دربارش ؟ 91 تجربه ثبت شده سلام و عرض ادب چطور و چه موقع به بچه نماز خواندن یاد دهیم؟ 68 تجربه ثبت شده
نظرات
خیلی خوشحال می شیم نظرتون رو درباره این اسم بدونیم
نظرات اسم عبدالله
امیرشون
امیرشون
‫۴ ماه قبل، یک شنبه ۱۰ اردیبهشت ۱۴۰۲، ساعت ۱۹:۱۵

اضافه کنید که لاتین آن آلبرت است
مثال: عبدالله دیوید که نام غربی آن آلبرت است

پاسخ دادن
ستایش روستا
ستایش روستا
‫۱ سال قبل، دو شنبه ۲۸ شهریور ۱۴۰۱، ساعت ۲۲:۱۲

سلام اسم پدر من عبدالله هست این اسم خیلی معنی خوبی داره. عالی هست

پاسخ دادن
عبدالله سهول زاده
عبدالله سهول زاده
‫۱ سال قبل، شنبه ۱۹ شهریور ۱۴۰۱، ساعت ۰۹:۲۹

منم عبدالله هستم خیلی خوشحالم

پاسخ دادن
کبری هستم
کبری هستم
‫۲ سال و ۲ ماه قبل، سه شنبه ۸ تیر ۱۴۰۰، ساعت ۱۸:۰۷

من عاشق این اسمم چون اسم همسرم هست ومثل اسمش پاک وگل و دوست داشتنیه ❤️️️❤️️️

پاسخ دادن
عبدالله
عبدالله
‫۲ سال و ۲ ماه قبل، پنج شنبه ۳ تیر ۱۴۰۰، ساعت ۲۳:۳۹

اسم‌منم‌عبدلله‌هست‌خیلی‌هم‌راضی‌هستم

پاسخ دادن
علی ابویی
علی ابویی
‫۲ سال و ۴ ماه قبل، سه شنبه ۱۷ فروردین ۱۴۰۰، ساعت ۲۱:۱۶

سلام بسیار زیبا و عالی

پاسخ دادن
عبدالله
عبدالله
‫۳ سال و ۵ ماه قبل، سه شنبه ۱۹ فروردین ۱۳۹۹، ساعت ۱۷:۰۸

اسم من عبدالله هست خیلی هم راضی هستم

پاسخ دادن

سایر مطالب نام نیکو

راهنمای انتخاب نام برای فرزند
فکر می کنید که وقتی فرزندتان را صدا می کنید چگونه به نظر می رسد: شنیدن آن خوب است یا خشن است؟ آیا با نام خانوادگی شما خوب هم آهنگ هست؟ نکته حائز اهمیت توجه به معنای اسم است، اینکه معنای منفی نام در آینده و  زندگی اجتماعی فرزندتان بسیار تأثیر گذار است. این برایمان مهم نباشد که به خاطر هم خوانی اسم با نام خانودگی یا تلفظ راحت اسم حتما پافشاری برای انتخاب نام داشته باشید. بعضی از والدین فکر می کنند نام های طولانی تر با نام های کوتاهتر بهتر هم صدا می شوند ، در حالی که برخی دیگر برعکس فکر می کنند. و بعضی ها فکر می کنند ترکیب یک نام اول که به یک حرف صدادار با یک نام خانوادگی که با یک حرف صدادار شروع یا  ختم می شود ، معمولاً ایده خوبی نیست ، زیرا نام ها در کنار هم خوانده می شوند. انتخاب اسم برای فرزند تان دشواری های مختص خود را به همراه دارد، مثلا انتخاب نام توسط بزرگان خانواده، اعتقاد به اینکه اسامی بزرگان خانواده روی فرزندانمان ما باشد، پیشنهاد اطرافیان و انتظارات والدین طرفین شرایط سختی را برایمان بوجود می‌آورد. انتخاب اسم روی فرزندمان که تازه به دنیا آمده، یک انتخاب بسیار مهمی است که تا آخر عمر با او همراه خواهد بود، پس در ادامه همراهمان باشید تا بهترین گزینش را داشته باشید. برخی‌ها بسیار پیش از آنکه بچه‌دار شوند یا حتی ازدواج کنند، نام‌هایی را برای کودک‌آینده‌شان برمی‌گزینند.چنین جمله‌ای را لابد شنیده‌اید: «اگر روزی بچه‌دار شوم، اگر پسر بود اسمش را می‌گذارم… و اگر دختر بود… .» این نام‌ها گاه اسم هنرمندی است که شیفته‌اش هستیم، بعضی وقت‌ها نام دوستی است که رابطه خیلی نزدیکی با او داریم، گاه نام یک شخصیت مهم است یا… .  گذاشتن اسم بزرگ خانواده بر روی فرزند یکی از سنت هایی که بین خانواده های ایرانی جاریست انتخاب نام  پدربزرگ یا مادربزرگ ها روی نوزاد است.  نظر خانواده با گذاشتن اسم فرد فوت شده زنده کردن او در بین خاندان است. یا برخی با انتخاب  نام بزرگتری که در حال حیات است فقط به نشانه عشق و احترام به فرد متقابل این حرکت را می کنند.;
بعدی
قبلی

پرسش های متداول اسم عبدالله

*️⃣ ریشه اسم عبدالله چیست؟
ریشه اسم عبدالله عربی است.
*️⃣ چند نفر اسم شون عبدالله هست؟
تاکنون 331205 نفر با اسم عبدالله در ثبت احوال ثبت شده است.
*️⃣ چه اسم هایی به عبدالله میاد؟
اسم های حسام الله، هیبت الله، صدرالله، نعمت الله، شمس الله