مرجع انتخاب نام فارسی

سلوا

نام نیکو
مریم گلی، مایه تسلی و آرامش، عسل

اطلاعات اسم سلوا

جنسیت دختر
نام به انگلیسی selva
افراد دارای این نام 4381
تلفظ به فارسی سِلوا
ابجد 97
تلفظ نام به انگلیسی /selvā/
ریشه نام عربی

معنی اسم سلوا در ثبت احوال

۱- (در گياهي) گياهي علفي، خودرو يا زينتي از خانواده نعنا، مريم گلي؛ ۲- هر چيز كه تسلّي دهد؛ ۳- انگبين، عسل.

توضیحات تکمیلی

توضیحات تکمیلی اسم سلوا

معنی اسم سلوا در دانشنامه عمومی :
جنگل های سلوا شامل سرزمین های پست آمازون در آمریکای جنوبی، سرزمین پست کنگو در آفریقا، یک ناحیه ساحلی است که از نیجریه به طرف غرب آفریقا تا کشور گینه امتداد دارد. ناحیه هند شرقی از جزیره سوماترا در غرب تا جزایر غربی اقیانوس آرام نیز دارای این جنگل هاست. حاشیه شمالی و جنوبی جنگل های استوایی به تدریج به جنگل های مداری تبدیل می شود.

معنی اسم سلوا در دانشنامه آزاد فارسی :
نوعی جنگل بارانی استوایی، مانند جنگل های حوضۀ آمازون در امریکای جنوبی.

نام های هم آوا

توضیحات نام نیکو

برای همه‌ی شما آرزوی سلامتی دارم چون سلامتی بهترین و بزرگترین نعمتی است که خداوند به بندگانش ارزانی داشته است. اگر ما همه چیز داشته باشیم جز سلامتی، حاضریم همه چیز را بدهیم تا سلامتی‌مان را به دست بیاوریم. به محض آن که احساس کنیم بیمار شده‌ایم به دنبال چاره‌ایم، به پزشک مراجعه می‌کنیم و هر راهی را امتحان می‌کنیم تا بهبود پیدا کنیم. داروهایی که پزشکان و داروسازان به ما عرضه می‌کنند تا از آنها استفاده کنیم همگی ریشه‌هایی طبیعی و زیستی دارند، اولین داروسازان و پزشکان از طبیعت و آنچه درآن است الهام گرفته‌اند و داروها را بوجود آورده‌اند. درزمان‌های گذشته که داروهای شیمیایی وجود نداشت و تکنولوژی درکار نبود، طبیبان از داروهای گیاهی برای درمان بیماران خود استفاده می‌کردند. آنها بر روی گیاهانی که در طبیعت رشد می‌کرد تحقیق می‌کردند آنها را مورد آزمایش قرار می‌دادند و از آنها بصورت خوراکی و ضماد برای تسکین درد بیماران استفاده می‌کردند. این گیاهان، گیاهانی هستند که خداوند در آنها خاصیت تسلی دهنده تعبیه کرده است تا باعث تسکین درد بیماران شود. به این گیاهان، گیاهان دارویی می‌گویند. گیاهان دارویی زیادی با اسامی مخصوص به خود وجود دارد که همه‌ی ما به خاطر فرهنگمان با آنها آشنا هستیم. نام و خاصیت این گیاهان نسل به نسل و سینه به سینه منتقل شده است برای همین است که وقتی به دردی مبتلا می‌شویم همیشه مادربزرگ‌هایمان یک راه‌حل گیاهی برای آن دارند و آنها هم از مادران و پدرانشان این اطلاعات را دریافت کرده‌اند. گاهی این گیاهان تاثیر بهتر و بیشتری تا داروهای شیمیایی دارند و عوارض کمتر یا گاهی هیچ عارضه‌ای را بعد از درمان باعث نمی‌شوند. واما حالا می‌خواهم از بیماری‌هایی حرف بزنم که تسلی آنها با دارو ممکن نیست، این بیماری‌ها بیشتر روحی هستند و چیزی که باعث می‌شود فرد بهبود پیدا کند رسیدن به میل درونی است که دارد مثلا یک عاشق را تصور کنید! بیماری او مبتلا شدن به عشق و تنها داروی او دیدار یار است. حالا زنی را تصور کنید که در آرزوی داشتن فرزندی بیمار شده است تنها راه درمان او داشتن یک نوزاد است. یک نوزاد کوچک برای او حکم قرص آرامشبخش را دارد. نام فرزند کسی که با به دنیا آمدن او به آرامش رسیده می‌تواند "سلوا" باشد. سلوا نامی عربی است که به گیاهان دارویی از دسته‌ی نهناع می‌گویند و بطور کلی به چیزی می‌گویند که باعث تسلی خاطر می‌شود. اگر دوست دارید بر روی فرزند دخترتان نامی بگذارید که این نام به او بگوید: تو مایه‌ی آرامش منی! نام او را سلوا بگذارید. این بهترین نام برای اوست.

نظرات قشنگ و سازندتون رو با ما به اشتراک بذارین.

توضیحات نام نیکو اسم سلوا

نظرسنجی انتخاب نام

بعدی
قبلی
نظرسنجی انتخاب اسم

اگه بین چندتا اسم شک دارید، می تونید یه نظرسنجی بسازید و نظر دیگران رو درباره اسم هاتون متوجه بشید.

ایجاد نظرسنجی جدید لیست نظرسنجی ها

فرزند شما آینده ساز است

اگه اسم فرزند شما هم سلوا هست، می تونین عکس سلوا جان رو برامون بفرستین تا هم تو این صفحه عکسشو قرار بدیم، هم یه صفحه مخصوص برای دلبندتون درست کنیم. (آلبوم عکس مجازی فرزند شما)

ارسال عکس سلوا
ارسال عکس کودک
ارسال عکس سلوا
چقدر نام سلوا را دوست دارید؟
رای کاربران به نام سلوا
امتیاز 4.3 از 159 رای
اگه اسم شما هم سلوا هست، حاضری بزنید
30 نفر حاضری زده اند
من هم سلوا هستم

مشاوره انتخاب اسم

من پرهام هستم، اسم فرزند اول ما پویا هست و اسم های بردیا، پدرام و پارسا رو دوست داریم.

برای دختر آیندم چه اسمی بذاریم خوبه؟


پیشنهاد نام نیکو برای شما:

دوست دارین نام نیکو به شما هم اسم پیشنهاد بده؟
مشاوره اسم آنلاین
معنی اسم  سلوا
نظرات
خیلی خوشحال می شیم نظرتون رو درباره این اسم بدونیم
نظرات اسم سلوا
شاهین حسینی
شاهین حسینی
‫۶ ماه قبل، دو شنبه ۱۷ آذر ۱۳۹۹، ساعت ۱۱:۵۰

جالب نیست

پاسخ دادن
پری null
پری null
‫۲ ماه قبل، چهار شنبه ۲۵ فروردین ۱۴۰۰، ساعت ۰۷:۲۷

خوش به حال سلوا های خوشمل با این اسم قشنگشون انشالله همیشه سربلند و سلامت باشن

پاسخ دادن