زهرا

معنی اسم زهرا
روشن تر، درخشان تر، سپید، نیکو، درخشنده روی، لقب حضرت فاطمه (س)

اطلاعات ثبت احوال

تلفظ به فارسی
زهرا
نام به انگلیسی
zahra
جنسیت
دختر
افراد دارای این نام
2897963
ابجد
213
ریشه نام
عربی
تلفظ نام به انگلیسی
/zahrā/

معنی اسم زهرا در ثبت احوال

زهرا: مؤنث «ازهر» به معناي روشن و درخشان است . همچنين زهراء مأخوذ از «زهره» به معني سفيد و نوراني است . زهرا، لقب حضرت فاطمه سكينه ( س) است. زيرا هر وقت آن حضرت در محراب خود به نماز قامت بر مي افراشت نور او فضاي عرش را روشن مي كرد بطوريكه اهل آسمان نور مبارك او را تماشا مي كردند . و آن حضرت حالات عجيبي داشت و در عبادت آنچنان غرق حق تعالي مي شد كه نور سفيدي تمام وجود او را فرا مي گرفت و باعث حيرت عرشيان مي شد. هر كس نام فرزندش را «زهرا» بگذارد حق احترام را بر خود واجب كرده است، چرا كه نمي تواند بدون خانم زهرا يا زهرا خانم دخترش را صدا كند و همين حرمت نام فضاي تربيتي و اخلاقي در خانواده ايجاد مي كند و ناخود آگاه شخصيت روحي و رواني كودك را ارتقاء مي بخشد و اگر دختري كه مزيّن بنام «زهرا» است اهل طهارت و توجه باشد از بركات اين نام در دو عالم بهره مند خواهد بود. تا جائيكه حضرت زهرا سكينه ( س) بخاطر يادآوري نامش اهل آن خانواده مخصوصاً پدر و مادري كه اين نام را براي فرزند خود انتخاب كرده اند دعا مي كند. خوشا آنان كه كوثر مي شناسند شراب ناب حـيدر مي شناسند خوشا آنان كه در صحراي محشر فقط زهراي اطهر مي شناسند

توضیحات تکمیلی

توضیحات تکمیلی اسم زهرا

معنی زهرا در لغت نامه دهخدا :
درخشنده روی

توضیحات نام نیکو

برای حضرت صدیقه طاهره (سلام الله علیها) اسامی و القابی وجود دارند که بعضی از آن‌ها آسمانی هستند و خداوند آن‌ها را تعیین کرده، برخی دیگر را بندگان برگزیده خداوند تعیین کرده‌اند.
«زهرا» یکی از القاب حضرت فاطمه (س) است که توسط خداوند به ایشان داده شده و اگر معنی آن را بخوانید با خود می‌گویید که یک نفر چقدر می‌تواند نزد خدا عزت داشته باشد تا از سوی خدا چنین لقبی بگیرد.
پس با گذاشتن چنین نامی برای فرزندتان از همین ابتدای راه او را عزیزدردانه می‌کنید: عزیزدردانه همه دوست‌داران حضرت زهرا (س)، همه دوست‌داران پاکی و عصمت، عزیزدردانه همه فرشتگان و از همه مهمتر عزیزدردانه خداوند بزرگ و مهربان.

توضیحات نام نیکو اسم زهرا

فرزند شما آینده ساز است

اگه اسم فرزند شما هم زهرا هست، می تونین عکس زهرا جان رو برامون بفرستین تا هم تو این صفحه عکسشو قرار بدیم، هم یه صفحه مخصوص برای دلبندتون درست کنیم. (آلبوم عکس مجازی فرزند شما)

ارسال عکس کودک
ارسال عکس زهرا
ارسال عکس زهرا
چقدر نام زهرا را دوست دارید؟
رای کاربران به نام زهرا
امتیاز 4.5 از 220 رای
اگه اسم شما هم زهرا هست، حاضری بزنید
78 نفر حاضری زده‌اند
من هم زهرا هستم
معنی اسم  زهرا
نظرات
خیلی خوشحال می‌شیم نظرتون رو درباره این اسم بدونیم
نظرات اسم زهرا
طهورا زهرا
طهورا زهرا
‫۸ ماه قبل، شنبه ۱۰ اسفند ۱۳۹۸، ساعت ۰۰:۲۹

باسلام و کمال تشکر و قدردانی بابت سایت کاربردی و پرمحتوای شما و ایده بسیار جالبتان در رابطه با درج نمودن نام های هم‌آوا. خواهشمندم نام طهورا زهرا را نیز در فهرست نام های هم‌آوا اضافه کنید

پاسخ دادن
نام‎‌نیکو
نام‎‌نیکو
‫۸ ماه قبل، شنبه ۱۰ اسفند ۱۳۹۸، ساعت ۰۷:۳۵

سلام خواهش میکنم، نظر لطفتونه . این صفحه رو مشاهده کنید، همه نام هایی که با زهرا هست رو آوردیم: نام های شامل زهرا

زهرانیازی
زهرانیازی
‫۷ روز قبل، سه شنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۹، ساعت ۱۹:۵۸

به نظرم اسم خیلی قشنگی هست اسم منم زهرا هست

پاسخ دادن
اینستاگرام نام نیکو
دنبال کردن نام نبکو در اینستاگرام