اولین بخشش و عنایت شما به فرزندانتان، انتخاب نام نیكوست. پیامبر اكرم (ص)
مرجع انتخاب نام فارسی

رستا (رُستا)

نام نیکو
معنی رستا (رُستا): روستا، دِه

اطلاعات اسم رستا (رُستا)

جنسیت اسم رستا (رُستا) 👩 دختر
رستا (رُستا) به انگلیسی rosta 🆎
تعداد رستا (رُستا) ها در ایران 👶 3922
تلفظ رستا (رُستا) به فارسی 📣 رُستا
ابجد اسم رستا (رُستا) 🔢 661
تلفظ رستا (رُستا) به انگلیسی /rostā/ 📣
ریشه اسم رستا (رُستا) 🌍 فارسی
مورد تایید ثبت احوال تایید شده

معنی اسم رستا (رُستا) در ثبت احوال

(در قديم) روستا، دِه.

توضیحات تکمیلی

توضیحات تکمیلی اسم رستا (رُستا)

معنی اسم رستا در فرهنگ فارسی:
رستا مخفف روستا به معنی دِه.

معنی اسم رستا در لغت‌نامه دهخدا:
روستا، مخفف روستا به معنی دِه.

سیسمونی خریدین؟

نام نیکو، از انتخاب نام تا خرید سیسمونی، همراه شماست

نام های هم آوا

توضیحات نام نیکو

نام زیبای رُستا، نامی است که در آهنگ کلامش، آرامش خاصی نهفته است که به دلمان می‌نشیند. نام رستا آرامشی که دارد را مدیون معنای آن است. کسانی که در روستا زندگی می‌کنند از آرامش خاصی برخوردار هستند، و برای انسان هایی که در این کره خاکی زندگی می‌کنند، مهم‌ترین چیز، آرامش است.
پس از رفتن خورشید به پشت کوه های پهناور و آمدن شب تاریک در روستا، شنیدن آوای باد در لابه لای شاخ و برگ درختان و آوای خروسان در سپیده دم، آنچنان آرامش عمیقی به کسانی که در روستا زندگی می‌کنند می‌دهد که هرگز این آرامش را فراموش نخواهند کرد.
خیلی از انسان ها فکر می‌کنند که زندگی در شهر خیلی بهتر از روستا است، اما همین آدم ها اگر یک شب در کنار رودخانه‌‌ای که باد خنک میوزد بنشیند و یک فنجان چای را با عزیزانشان میل کنند، کاملا متوجه می‌شوند که زندگی در روستا چه معنایی دارد.
تمام این خصوصیاتی که از زندگی روستایی نام بردیم در پس نام آرامش بخش رُستا نهفته است و از نظر من هرکسی که نامش رُستا باشد، ناخودآگاه این آرامش را با خود همراه دارد و به دیگران که با او در ارتباط هستند هم هدیه می‌کند.
رُستا نامی دل نشین است که به راحتی نمی‌توانیم از کنارش بگذریم و دوست داریم ساعت ها راجبش صحبت کنیم. اما چه کنیم که زمان مجال نمی‌دهد.
اگر شما هم دوست دارید که دختر زیبایتان وجودش پر از آرامش باشد، پیشنهاد می‌کنیم این نام زیبا را برای او انتخاب کنید.

نظر شما راجع به اسم زیبای رُستا چیه؟ آیا شما جزء کسانی هستین که این اسم رو میپسندن؟

توضیحات نام نیکو اسم رستا (رُستا)

نظرسنجی انتخاب نام

بعدی
قبلی
نظرسنجی انتخاب اسم

اگه بین چند تا اسم شک دارین، می تونین یه نظر سنجی بسازین و نظر دیگران رو درباره اسم هاتون متوجه بشین.

ایجاد نظرسنجی جدید لیست نظرسنجی ها

مشاوره انتخاب اسم

من پرهام هستم، اسم فرزند اول ما پویا هست و اسم های بردیا، پدرام و پارسا رو دوست داریم.

برای دختر آیندم چه اسمی بذاریم خوبه؟


پیشنهاد نام نیکو برای شما:

دوست دارین نام نیکو به شما هم اسم پیشنهاد بده؟
مشاوره اسم آنلاین

فرزند شما آینده ساز است

اگه اسم فرزند شما هم رستا (رُستا) هست، می تونین عکس رستا (رُستا) جان رو برامون بفرستین تا هم تو این صفحه عکسشو قرار بدیم، هم یه صفحه مخصوص برای دلبندتون درست کنیم. (آلبوم عکس مجازی فرزند شما)

ارسال عکس رستا (رُستا)
ارسال عکس کودک
ارسال عکس رستا (رُستا)

قاب عکس کودک

دوست دارید عکس های خاطره انگیز از فرزندتون داشته باشید؟
به راحتی عکس کودک خود را انتخاب کنید و قاب عکس های زیبا از کودک خود بسازین و با دوستاتنون به اشتراک بذارید.

قاب عکس هایی که دیگران ساختن:

قاب عکس کودک
قاب عکس کودک و مادر
قاب عکس کودک و پدر
ساخت قاب عکس
چقدر نام رستا (رُستا) را دوست دارید؟
رای کاربران به نام رستا (رُستا)
امتیاز 3.6 از 61 رای
اگه اسم شما هم رستا (رُستا) هست، حاضری بزنید
4 نفر حاضری زده اند
من هم رستا (رُستا) هستم
معنی اسم  رستا (رُستا)
برای ذخیره، روی تصویر کلیک کنید

تجربه‌های تربیت فرزند

سلام برای وزن گیری نوزاد چیکار کنم ؟ 20 تجربه ثبت شده نظرتون درباره هم آوایی نام و نام خانوادگی برای انتخاب اسم چیه؟ 29 تجربه ثبت شده با پسر بچه ی ۱۰ سالم که همش بهونه گیری میکنه و خواسته ها ی زیادی داره چی کار کنم .و چی کار کنم مسئولیت پذیر باشه 9 تجربه ثبت شده چطور میتونیم برای بچه های بعدی اسمی انتخاب کنیم که به بچه های قبلی بیاد؟ 43 تجربه ثبت شده سلام و عرض ادب چطور و چه موقع به بچه نماز خواندن یاد دهیم؟ 68 تجربه ثبت شده چیکار کنیم بچه خودش بخوابه ؟ بدون لالایی و رو پا گذاشتن 33 تجربه ثبت شده چطور اعتماد به نفس بچه رو بالا ببریم؟ 46 تجربه ثبت شده آیا در ۲۰ سالگی فرزند داشتن خوبه ؟ نظرتون چیه دربارش ؟ 91 تجربه ثبت شده بچم همش می‌ترسه دزد بیاد خونمون نمی‌خوابه چی کار کنم؟ 16 تجربه ثبت شده با نوزادن چطوری بازی می کنین و سرگرمشون می کنین؟ 32 تجربه ثبت شده چطوری اتاق خواب بچه رو جدا باید کرد؟ 24 تجربه ثبت شده با بچه ای که زیاد با گوشی کار میکنه، چیکار کنیم؟ 77 تجربه ثبت شده نظرتون در مورد اسم های دو بخشی مثل محمد حسین، فاطمه زهرا و ... چیه؟ 67 تجربه ثبت شده به نظرتون، اگه اسمی که انتخاب کردیم رو بقیه دوست نداشتن، چیکار کنیم؟ 75 تجربه ثبت شده برای غذا نخوردن بچه چه راهکاری خوبه؟ 38 تجربه ثبت شده چگونه میتونم از جیق زدن بچم جلو گیری کنم؟ 19 تجربه ثبت شده چجوری بچه رو با ادب و با تربیت بار بیاریم ؟ 56 تجربه ثبت شده تو خونه های آپارتمانی، چه بازی هایی میشه با بچه انجام داد؟ 49 تجربه ثبت شده چه جوری به سوالات خیالی بچه جواب بدم ؟ 12 تجربه ثبت شده به نظرتون سوراخ کردن گوش دختر بچه برای گوشواره خوبه؟ اگه بله چه سنی بهتره؟ 76 تجربه ثبت شده با نوزادن چطوری بازی می کنین و سرگرمشون می کنین؟ 32 تجربه ثبت شده دختر من خیلی شلخته هست باهاش چیکار کنم؟ 59 تجربه ثبت شده چیکار کنیم بچه نترسه و شجاع بار بیاد؟ 73 تجربه ثبت شده دخترم از شکست خیلی میترسه وقتی تو کاری حرفه ای و می خواد توش پیشرفت کنه یا مسابقه بده به شکست فکر میکنه و عقب میکشه چیکارش کنم؟ 36 تجربه ثبت شده چیکار کنیم دخترمون محجبه بار بیاد؟ 22 تجربه ثبت شده دخترم خیلی بستنی میخوره چی کارش کنم؟ 42 تجربه ثبت شده چطوری بچه رو از پوشک بگیریم؟ 20 تجربه ثبت شده شیر شب نوزاد رو چه زمانی و چطوری حذف کنیم ؟ 27 تجربه ثبت شده به نظرتون بهترین روش برای انتخاب اسم چیه؟ 68 تجربه ثبت شده اگر از چیزی بچه گریه کرد و هر کار کردیم گریه اش بند نیامد چجوری آرامش کنیم ؟ 36 تجربه ثبت شده
نظرات
خیلی خوشحال می شیم نظرتون رو درباره این اسم بدونیم
نظرات اسم رستا (رُستا)
محسن
محسن
‫۸ ماه قبل، شنبه ۲۰ اسفند ۱۴۰۱، ساعت ۱۴:۳۴

سلام خدمت هم وطن نان ، بیاییم از اسم های اهل بیت نام گذاری کنیم هم دنیا هم آخرت شون آباد بشه ، که امام حسین علیه السلام میفرمایند خدا اگر ۱۰۰ تا پسر بده اسم همشون رو علی میزارم، جانمـ علی

پاسخ دادن

سایر مطالب نام نیکو

راهنمای انتخاب نام برای فرزند
فکر می کنید که وقتی فرزندتان را صدا می کنید چگونه به نظر می رسد: شنیدن آن خوب است یا خشن است؟ آیا با نام خانوادگی شما خوب هم آهنگ هست؟ نکته حائز اهمیت توجه به معنای اسم است، اینکه معنای منفی نام در آینده و  زندگی اجتماعی فرزندتان بسیار تأثیر گذار است. این برایمان مهم نباشد که به خاطر هم خوانی اسم با نام خانودگی یا تلفظ راحت اسم حتما پافشاری برای انتخاب نام داشته باشید. بعضی از والدین فکر می کنند نام های طولانی تر با نام های کوتاهتر بهتر هم صدا می شوند ، در حالی که برخی دیگر برعکس فکر می کنند. و بعضی ها فکر می کنند ترکیب یک نام اول که به یک حرف صدادار با یک نام خانوادگی که با یک حرف صدادار شروع یا  ختم می شود ، معمولاً ایده خوبی نیست ، زیرا نام ها در کنار هم خوانده می شوند. انتخاب اسم برای فرزند تان دشواری های مختص خود را به همراه دارد، مثلا انتخاب نام توسط بزرگان خانواده، اعتقاد به اینکه اسامی بزرگان خانواده روی فرزندانمان ما باشد، پیشنهاد اطرافیان و انتظارات والدین طرفین شرایط سختی را برایمان بوجود می‌آورد. انتخاب اسم روی فرزندمان که تازه به دنیا آمده، یک انتخاب بسیار مهمی است که تا آخر عمر با او همراه خواهد بود، پس در ادامه همراهمان باشید تا بهترین گزینش را داشته باشید. برخی‌ها بسیار پیش از آنکه بچه‌دار شوند یا حتی ازدواج کنند، نام‌هایی را برای کودک‌آینده‌شان برمی‌گزینند.چنین جمله‌ای را لابد شنیده‌اید: «اگر روزی بچه‌دار شوم، اگر پسر بود اسمش را می‌گذارم… و اگر دختر بود… .» این نام‌ها گاه اسم هنرمندی است که شیفته‌اش هستیم، بعضی وقت‌ها نام دوستی است که رابطه خیلی نزدیکی با او داریم، گاه نام یک شخصیت مهم است یا… .  گذاشتن اسم بزرگ خانواده بر روی فرزند یکی از سنت هایی که بین خانواده های ایرانی جاریست انتخاب نام  پدربزرگ یا مادربزرگ ها روی نوزاد است.  نظر خانواده با گذاشتن اسم فرد فوت شده زنده کردن او در بین خاندان است. یا برخی با انتخاب  نام بزرگتری که در حال حیات است فقط به نشانه عشق و احترام به فرد متقابل این حرکت را می کنند.;
بعدی
قبلی

پرسش های متداول اسم رستا (رُستا)

*️⃣ ریشه اسم رستا (رُستا) چیست؟
ریشه اسم رستا (رُستا) فارسی است.
*️⃣ چند نفر اسم شون رستا (رُستا) هست؟
تاکنون 3922 نفر با اسم رستا (رُستا) در ثبت احوال ثبت شده است.
*️⃣ چه اسم هایی به رستا (رُستا) میاد؟
اسم های ابستا، اوستا، رستگار، وستا، ارتا