اولین بخشش و عنایت شما به فرزندانتان، انتخاب نام نیكوست. پیامبر اكرم (ص)
مرجع انتخاب نام فارسی

الیاس

نام نیکو
نام پیامبری از یهود و بنی اسرائیل، یکی از چهار نبی جاویدان

اطلاعات اسم الیاس

جنسیت اسم الیاس 🧑 پسر
الیاس به انگلیسی elyas 🆎
تعداد الیاس ها در ایران 👶 47510
تلفظ الیاس به فارسی 📣 الياس
ابجد اسم الیاس 🔢 102
تلفظ الیاس به انگلیسی /elyās/ 📣
ریشه اسم الیاس 🌍 عبری

معنی اسم الیاس در ثبت احوال

(= ايليا) ۱- (اَعلام) نام پيغمبري از يهود و بني اسرائيل در زمان آخاب و ايزابل كه نام وي در قرآن كريم به صورت‌هاي الياس و الياسين آمده است؛ ۲- (در اسلام) وي يكي از چهار نبي جاويدان به شمار رفته است.

توضیحات تکمیلی

توضیحات تکمیلی اسم الیاس

معنی اسم الیاس در لغت‌نامه دهخدا :
نام پیغمبری است علیه السلام. لفظ اعجمی است. نام پیغمبریست مشهور و او پسرزاده‌ی سام بن نوح و عم خضر است. برادر خضر است و همراه او آب حیات خورده، از این رو همیشه زنده است و چنان که خدمت بَرّ به خضر مفوض است همچنین خدمت بحر به الیاس مقرر میباشد.

معنی اسم الیاس در دانشنامه اسلامی :
یکی از پیامبران مرسل، حضرت الیاس است که نام مبارکش در قرآن در دو مورد آمده است، در یک جا به عنوان انسانی شایسته در ردیف زکریا و عیسی و یحیی (علیهم السلام) ذکر شده و در جاهای دیگر به عنوان پیامبر مرسل یاد شده است. حضرت الیاس از پیامبران بنی اسرائیل و از نواده‌های هارون (علیه السلام) (به این ترتیب: «الیاس بن یاسین بن فنحاص بن عیزار بن هارون») برادر موسی (علیه السلام) است و از امام صادق (علیه السلام) نقل شده که حضرت الیاس از پیامبران عابد بنی اسرائیل بود.

نام های هم آوا

توضیحات نام نیکو

لبت چون چشمه الیاس و من اسکندر تشنه
نصیب من مکن زان چشمه الیاس یاس ای جان

این بار می‌خواهیم نام یکی از پیامبران را به شما معرفی کنیم و راجع به معانی زیبای نام این پیامبر عزیز با شما صحبت کنیم. این نام دلنشین "الیاس" است. الیاس‌ بن یاسین یکی از پیامبران مرسل است که نام مبارکش در قرآن در دو مورد آمده است. یکی در سوره‌ی انعام و دیگری سوره‌ی صافات. در یک جا به عنوان انسانی شایسته در ردیف حضرت ذکریا، حضرت عیسی و حضرت یحیی (ع) و در جای دیگر به عنوان پیامبر مرسل معرفی شده است. حضرت الیاس از پیامبران بنی‌اسرائیل و از نوادگان هارون (ع) است. از امام صادق نقل شده است که حضرت الیاس از پیامبران عابد قوم بنی‌اسرائیل بوده است. حضرت الیاس از تبار حضرت نوح است و از شمار صالحان محسوب می‌شود. وی در زمان پادشاهی آحاب از پادشاهان بنی‌اسرائیل به پیامبری رسید و مامور بود که مردم را از بت‌پرستی و شرک بازدارد. پس از آن که او از هدایت قوم خود ناامید شد از خداوند طلب مرگ کرد. اما خداوند از آسمان برای او مرکبی فرستاد و او را به نزد خود عروج داد. در برخی منابع شخصیت حضرت الیاس با حضرت خضر گره خورده و برخی نیز آنان را یک شخصیت می‌دانند. به اعتقاد یهودیان او روزی به زمین بازخواهد گشت و ظهور حضرت عیسی را بشارت خواهد داد. خلاصه کلام آن که این نام زیبا با ریشه‌ی عبری گزینه‌ی مناسبی برای کسانی است که به اسامی مقدس و نام پیامبران و صالحان علاقه‌مند هستند و دوست دارند که نام فرزندشان هم ردیف نام پیامبران باشد.

نظر شما راجع به این اسم مقدس چیه؟ دوستش دارین؟

توضیحات نام نیکو اسم الیاس

نظرسنجی انتخاب نام

بعدی
قبلی
نظرسنجی انتخاب اسم

اگه بین چند تا اسم شک دارین، می تونین یه نظر سنجی بسازین و نظر دیگران رو درباره اسم هاتون متوجه بشین.

ایجاد نظرسنجی جدید لیست نظرسنجی ها

مشاوره انتخاب اسم

من پرهام هستم، اسم فرزند اول ما پویا هست و اسم های بردیا، پدرام و پارسا رو دوست داریم.

برای دختر آیندم چه اسمی بذاریم خوبه؟


پیشنهاد نام نیکو برای شما:

دوست دارین نام نیکو به شما هم اسم پیشنهاد بده؟
مشاوره اسم آنلاین

سیسمونی خریدین؟

اگه شما هم محصول یا خدماتی در حوزه مادر و کودک دارین، براي بهتر ديده‌شدن باما تماس بگیرین. تماس با نام نیکو

فرزند شما آینده ساز است

اگه اسم فرزند شما هم الیاس هست، می تونین عکس الیاس جان رو برامون بفرستین تا هم تو این صفحه عکسشو قرار بدیم، هم یه صفحه مخصوص برای دلبندتون درست کنیم. (آلبوم عکس مجازی فرزند شما)

ارسال عکس کودک
ارسال عکس الیاس
چقدر نام الیاس را دوست دارید؟
رای کاربران به نام الیاس
امتیاز 4.4 از 539 رای
اگه اسم شما هم الیاس هست، حاضری بزنید
148 نفر حاضری زده اند
من هم الیاس هستم
معنی اسم  الیاس
برای ذخیره، روی تصویر کلیک کنید

انگلیسی برای کودکان

دوست دارید فرندتون زبان انگلیسی رو مثل زبان مادریش یاد بگیره؟

دوست دارید فرندتون زبان انگلیسی رو مثل زبان مادریش یاد بگیره؟
آموزش رایگان زبان به کودک
مشاهده آموزش
میدونستین میشه به جنین هم انگلیسی یاد داد؟!
آموزش رایگان زبان به جنین
مشاهده آموزش

تجربه‌های تربیت فرزند

با بچه ای که زیاد با گوشی کار میکنه، چیکار کنیم؟ 77 تجربه ثبت شده سلام برای وزن گیری نوزاد چیکار کنم ؟ 20 تجربه ثبت شده با پسر بچه ی ۱۰ سالم که همش بهونه گیری میکنه و خواسته ها ی زیادی داره چی کار کنم .و چی کار کنم مسئولیت پذیر باشه 9 تجربه ثبت شده چطور میتونیم برای بچه های بعدی اسمی انتخاب کنیم که به بچه های قبلی بیاد؟ 43 تجربه ثبت شده چجوری بچه رو با ادب و با تربیت بار بیاریم ؟ 56 تجربه ثبت شده نظرتون درباره هم آوایی نام و نام خانوادگی برای انتخاب اسم چیه؟ 29 تجربه ثبت شده تو خونه های آپارتمانی، چه بازی هایی میشه با بچه انجام داد؟ 49 تجربه ثبت شده دخترم از شکست خیلی میترسه وقتی تو کاری حرفه ای و می خواد توش پیشرفت کنه یا مسابقه بده به شکست فکر میکنه و عقب میکشه چیکارش کنم؟ 36 تجربه ثبت شده چطوری اتاق خواب بچه رو جدا باید کرد؟ 24 تجربه ثبت شده با نوزادن چطوری بازی می کنین و سرگرمشون می کنین؟ 32 تجربه ثبت شده چطور اعتماد به نفس بچه رو بالا ببریم؟ 46 تجربه ثبت شده اگر از چیزی بچه گریه کرد و هر کار کردیم گریه اش بند نیامد چجوری آرامش کنیم ؟ 36 تجربه ثبت شده به نظرتون سوراخ کردن گوش دختر بچه برای گوشواره خوبه؟ اگه بله چه سنی بهتره؟ 76 تجربه ثبت شده چیکار کنیم بچه خودش بخوابه ؟ بدون لالایی و رو پا گذاشتن 33 تجربه ثبت شده به نظرتون بهترین روش برای انتخاب اسم چیه؟ 68 تجربه ثبت شده چیکار کنیم بچه نترسه و شجاع بار بیاد؟ 73 تجربه ثبت شده آیا در ۲۰ سالگی فرزند داشتن خوبه ؟ نظرتون چیه دربارش ؟ 91 تجربه ثبت شده به نظرتون، اگه اسمی که انتخاب کردیم رو بقیه دوست نداشتن، چیکار کنیم؟ 75 تجربه ثبت شده چه جوری به سوالات خیالی بچه جواب بدم ؟ 12 تجربه ثبت شده چگونه میتونم از جیق زدن بچم جلو گیری کنم؟ 19 تجربه ثبت شده برای غذا نخوردن بچه چه راهکاری خوبه؟ 38 تجربه ثبت شده نظرتون در مورد اسم های دو بخشی مثل محمد حسین، فاطمه زهرا و ... چیه؟ 67 تجربه ثبت شده چطوری بچه رو از پوشک بگیریم؟ 20 تجربه ثبت شده دختر من خیلی شلخته هست باهاش چیکار کنم؟ 59 تجربه ثبت شده با نوزادن چطوری بازی می کنین و سرگرمشون می کنین؟ 32 تجربه ثبت شده چیکار کنیم دخترمون محجبه بار بیاد؟ 22 تجربه ثبت شده دخترم خیلی بستنی میخوره چی کارش کنم؟ 42 تجربه ثبت شده سلام و عرض ادب چطور و چه موقع به بچه نماز خواندن یاد دهیم؟ 68 تجربه ثبت شده شیر شب نوزاد رو چه زمانی و چطوری حذف کنیم ؟ 27 تجربه ثبت شده بچم همش می‌ترسه دزد بیاد خونمون نمی‌خوابه چی کار کنم؟ 16 تجربه ثبت شده
نظرات
خیلی خوشحال می شیم نظرتون رو درباره این اسم بدونیم
نظرات اسم الیاس
.....
.....
‫۲۶ روز قبل، شنبه ۴ شهریور ۱۴۰۲، ساعت ۱۷:۱۶

قشنگه اسم پیامبر جاویدان

پاسخ دادن
اطلسی
اطلسی
‫۴ ماه قبل، جمعه ۸ اردیبهشت ۱۴۰۲، ساعت ۰۸:۲۹

بدک نیست....اما خیلی خوبه

پاسخ دادن
الیاس دستوانه
الیاس دستوانه
‫۱ سال و ۸ ماه قبل، سه شنبه ۳۰ آذر ۱۴۰۰، ساعت ۱۶:۲۸

بسیار اسم قشنگی است من اسم خودم را دوست دارم و از انتخاب پدر مادرم لذت میبرم و این اسم اسم عموی من بوده که فوت کرده به اسم من را گذاشتن الیاس

پاسخ دادن
الیاس گنج بخش
الیاس گنج بخش
‫۲ سال و ۵ ماه قبل، شنبه ۱۶ اسفند ۱۳۹۹، ساعت ۱۰:۴۱

از اینکه اسمم دو بار در قرآن ذکر شده است به خودم و انتخاب پدر و مادرم افتخار می کنم من الیاس هستم و اسمم را دوست دارم.

با تشکر از سایت خوبتون

پاسخ دادن
رحمان پور
رحمان پور
‫۲ سال و ۶ ماه قبل، سه شنبه ۵ اسفند ۱۳۹۹، ساعت ۱۸:۰۰

راضیم از اسمم «الیاس» رحمان پور

پاسخ دادن
رقیه
رقیه
‫۲ سال و ۶ ماه قبل، پنج شنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۹، ساعت ۱۷:۳۷

اسم الیاس خیلی اسم با معنی هست

پاسخ دادن
مهران حسینی
مهران حسینی
‫۲ سال و ۷ ماه قبل، جمعه ۱۰ بهمن ۱۳۹۹، ساعت ۱۰:۵۵

اسم قرانی و کلا تکه کمتر کسی انتخابش میکنه ولی با ابهته

پاسخ دادن
الیاس
الیاس
‫۲ سال و ۷ ماه قبل، دو شنبه ۲۲ دی ۱۳۹۹، ساعت ۲۲:۳۶

بسیار اسم زیبایی است دوستش دارم

پاسخ دادن
الیاس پورمهراب
الیاس پورمهراب
‫۲ سال و ۹ ماه قبل، پنج شنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۹، ساعت ۲۲:۴۴

اسمی زیبا از نظر نوشتار وزیباتر ازینکه نام از انبیا ودر قران نیز آمده

پاسخ دادن

سایر مطالب نام نیکو

راهنمای انتخاب نام برای فرزند
فکر می کنید که وقتی فرزندتان را صدا می کنید چگونه به نظر می رسد: شنیدن آن خوب است یا خشن است؟ آیا با نام خانوادگی شما خوب هم آهنگ هست؟ نکته حائز اهمیت توجه به معنای اسم است، اینکه معنای منفی نام در آینده و  زندگی اجتماعی فرزندتان بسیار تأثیر گذار است. این برایمان مهم نباشد که به خاطر هم خوانی اسم با نام خانودگی یا تلفظ راحت اسم حتما پافشاری برای انتخاب نام داشته باشید. بعضی از والدین فکر می کنند نام های طولانی تر با نام های کوتاهتر بهتر هم صدا می شوند ، در حالی که برخی دیگر برعکس فکر می کنند. و بعضی ها فکر می کنند ترکیب یک نام اول که به یک حرف صدادار با یک نام خانوادگی که با یک حرف صدادار شروع یا  ختم می شود ، معمولاً ایده خوبی نیست ، زیرا نام ها در کنار هم خوانده می شوند. انتخاب اسم برای فرزند تان دشواری های مختص خود را به همراه دارد، مثلا انتخاب نام توسط بزرگان خانواده، اعتقاد به اینکه اسامی بزرگان خانواده روی فرزندانمان ما باشد، پیشنهاد اطرافیان و انتظارات والدین طرفین شرایط سختی را برایمان بوجود می‌آورد. انتخاب اسم روی فرزندمان که تازه به دنیا آمده، یک انتخاب بسیار مهمی است که تا آخر عمر با او همراه خواهد بود، پس در ادامه همراهمان باشید تا بهترین گزینش را داشته باشید. برخی‌ها بسیار پیش از آنکه بچه‌دار شوند یا حتی ازدواج کنند، نام‌هایی را برای کودک‌آینده‌شان برمی‌گزینند.چنین جمله‌ای را لابد شنیده‌اید: «اگر روزی بچه‌دار شوم، اگر پسر بود اسمش را می‌گذارم… و اگر دختر بود… .» این نام‌ها گاه اسم هنرمندی است که شیفته‌اش هستیم، بعضی وقت‌ها نام دوستی است که رابطه خیلی نزدیکی با او داریم، گاه نام یک شخصیت مهم است یا… .  گذاشتن اسم بزرگ خانواده بر روی فرزند یکی از سنت هایی که بین خانواده های ایرانی جاریست انتخاب نام  پدربزرگ یا مادربزرگ ها روی نوزاد است.  نظر خانواده با گذاشتن اسم فرد فوت شده زنده کردن او در بین خاندان است. یا برخی با انتخاب  نام بزرگتری که در حال حیات است فقط به نشانه عشق و احترام به فرد متقابل این حرکت را می کنند.;
بعدی
قبلی

پرسش های متداول اسم الیاس

*️⃣ ریشه اسم الیاس چیست؟
ریشه اسم الیاس عبری است.
*️⃣ چند نفر اسم شون الیاس هست؟
تاکنون 47510 نفر با اسم الیاس در ثبت احوال ثبت شده است.
*️⃣ چه اسم هایی به الیاس میاد؟
اسم های الیاد، اسحاق، الیاسین، ایلیا، یاسین