زهرا
روشن تر، درخشان تر، سپید، نیکو، درخشنده روی، لقب حضرت فاطمه (س)

برای حضرت صدیقه طاهره (سلام الله علیها) اسامی و القابی وجود دارند که بعضی از آن‌ها آسمانی هستند و خداوند آن‌ها را تعیین کرده، برخی دیگر را بندگان برگزیده خداوند تعیین کرده‌اند.

«زهرا» یکی از القاب حضرت فاطمه (س) است که توسط خداوند به ایشان داده شده و اگر معنی آن را بخوانید با خود می‌گویید که یک نفر چقدر می‌تواند نزد خدا عزت داشته باشد تا از سوی خدا چنین لقبی بگیرد.

پس با گذاشتن چنین نامی برای فرزندتان از همین ابتدای راه او را عزیزدردانه می‌کنید: عزیزدردانه همه دوست‌داران حضرت زهرا (س)، همه دوست‌داران پاکی و عصمت، عزیزدردانه همه فرشتگان و از همه مهمتر عزیزدردانه خداوند بزرگ و مهربان.

اطلاعات ثبت احوال
تلفظ نام به فارسی
زهرا
جنسیت
دختر
ابجد
213
تلفظ نام به انگلیسی
/zahrā/
نام به انگلیسی
zahra
افراد دارای این نام
2897963
ریشه نام
عربی

معنی اسم زهرا در ثبت احوال

زهرا: مؤنث «ازهر» به معناي روشن و درخشان است . همچنين زهراء مأخوذ از «زهره» به معني سفيد و نوراني است . زهرا، لقب حضرت فاطمه سكينه ( س) است. زيرا هر وقت آن حضرت در محراب خود به نماز قامت بر مي افراشت نور او فضاي عرش را روشن مي كرد بطوريكه اهل آسمان نور مبارك او را تماشا مي كردند . و آن حضرت حالات عجيبي داشت و در عبادت آنچنان غرق حق تعالي مي شد كه نور سفيدي تمام وجود او را فرا مي گرفت و باعث حيرت عرشيان مي شد. هر كس نام فرزندش را «زهرا» بگذارد حق احترام را بر خود واجب كرده است، چرا كه نمي تواند بدون خانم زهرا يا زهرا خانم دخترش را صدا كند و همين حرمت نام فضاي تربيتي و اخلاقي در خانواده ايجاد مي كند و ناخود آگاه شخصيت روحي و رواني كودك را ارتقاء مي بخشد و اگر دختري كه مزيّن بنام «زهرا» است اهل طهارت و توجه باشد از بركات اين نام در دو عالم بهره مند خواهد بود. تا جائيكه حضرت زهرا سكينه ( س) بخاطر يادآوري نامش اهل آن خانواده مخصوصاً پدر و مادري كه اين نام را براي فرزند خود انتخاب كرده اند دعا مي كند. خوشا آنان كه كوثر مي شناسند شراب ناب حـيدر مي شناسند خوشا آنان كه در صحراي محشر فقط زهراي اطهر مي شناسند

زهرا
توضیحات تکمیلی

معنی زهرا در لغت نامه دهخدا :
درخشنده روی


فرزند شما آینده ساز است

اگر اسم کوچولوی شما هم زهرا هست،

عکس زهرا جونو برامون توی اینستاگرام یا تلگرام بفرستین تا رایگان عکسشو تو همین صفحه بذاریم.

آدرس کانال تلگرام ما : NameNiko_com@

آدرس پیج اینستاگرام ما : NameNiko_com

آدرس ایمیل ما : info@NameNiko.com

نام نیکو
چقدر اسم زهرا را دوست دارید؟

1    2    3    4    5

[تعداد: 20    میانگین: 4.5/5]

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تائید دیدگاه فعال است. دیدگاه شما ممکن است کمی طول بکشد تا ظاهر شود.